Ruszyła kolejna edycja konkursu na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). W tym roku za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Słowenia, jako kraj sprawujący Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2021 r. Tematem tegorocznego konkursu jest zastraszanie i przemoc wśród nieletnich (zarówno online, jak i offline).

Zgłoszone projekty powinny dotyczyć rozpoznawania przemocy wśród nieletnich, diagnozowania sytuacji związanych z przemocą oraz podejmowania działań prewencyjnych zapobiegających temu zjawisku. Celem prezydencji słoweńskiej jest promowanie wymiany informacji i dobrych praktyk dotyczących zapobiegania zastraszaniu i przemocy wśród nieletnich między państwami członkowskimi UE.

Nagrodą główną w konkursie jest kwota 10 000 euro. Ponadto regulamin przyznawania Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości przewiduje przyznanie nagród po 5 000 euro dla dwóch wyróżnionych projektów. Każde państwo należące do UE może zgłosić tylko jeden projekt do konkursu oraz ewentualnie dodatkowe projekty jako przykłady dobrych praktyk, w celu ich promocji, ale bez prawa udziału w konkursie.

Projekty opisane na formularzu zgłoszeniowym (w języku polskim) należy składać do 10 września 2021 r., do Departamentu Porządku Publicznego MSWiA oraz jednocześnie w formie elektronicznej na adres poczty elektronicznej Krajowego Przedstawiciela w EUCPN: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Polski kandydat do nagrody ECPA zostanie wybrany przez komisję powołaną przez Departament Porządku Publicznego MSWiA. Wybrany kandydat zostanie poproszony o przetłumaczenie formularza zgłoszeniowego projektu na język angielski.

Więcej informacji o konkursie ECPA, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej: Konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA) - Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu zostanie ogłoszony podczas Konferencji Dobrych Praktyk EUPCN planowanej 9 grudnia 2021 r.

ecpa, konkurs
  • autor: Andrzej Wasielewski Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania MUW Warszawa
  • logo konkursu granatowe drukowane litery po lewej...
ecpa, konkurs