Ceny mieszkań w Nowym Dworze Mazowieckim: 10 329 zł/m² (listopad 2026). Rejony, metraże, rynek pierwotny i wtórny

· aktualizacja:
Ceny nieruchomości w Nowym Dworze Mazowieckim - raport z rejestru cen

Barometr cen, listopad 2026: mediana ceny mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim wynosi 10 329 zł/m². To o 555 zł/m², czyli 5,7% więcej niż średnia z 2025 r. Typowa cena zakupu sięga 470 000 zł, ale koszt metra zależy od wielkości lokalu, lokalizacji i rynku. Analizujemy ceny transakcyjne z aktów notarialnych, a nie oczekiwania sprzedających zapisane w ogłoszeniach.

Redakcja newsynowodworskie.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.

Spis treści:

Ceny mieszkań w Nowym Dworze Mazowieckim: najważniejsze liczby

  • 10 329 zł/m² - mediana ceny mieszkań.
  • 555 zł/m², czyli 5,7% - wzrost wobec średniej z 2025 r.
  • 8 539-11 630 zł/m² - przedział obejmujący połowę transakcji.
  • 470 000 zł - mediana ceny zakupu; mediana powierzchni wynosi 47 m².
  • 78% - wzrost ceny metra od 2021 r., z 5 789 do 10 329 zł/m².
  • 11 194 zł/m² - mediana w najdroższym rejonie Dębowa.

Infografika: ceny mieszkań w Nowym Dworze Mazowieckim
Infografika: ceny mieszkań w Nowym Dworze Mazowieckim

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

RynekMediana zł/m²
pierwotny (deweloperski)11 001
wtórny9 690

11 001 zł/m² płacono za mieszkania deweloperskie, wobec 9 690 zł/m² na rynku wtórnym. Premia rynku pierwotnego wynosiła 13,5%. Może odzwierciedlać zarówno cechy nowych budynków, jak i lokalizację inwestycji oraz strukturę sprzedawanych mieszkań. Nie oznacza automatycznie takiej samej różnicy przy porównaniu konkretnych lokali.

Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?

MetrażMediana zł/m²
25-35 m² (kawalerki)11 300
35-45 m² (małe 2-pok.)11 119
45-55 m² (2-pok.)10 198
55-70 m² (3-pok.)9 165
70-90 m² (duże 3-4 pok.)8 885
90-120 m² (największe)7 095

11 300 zł/m² kosztowały najmniejsze mieszkania, a 7 095 zł/m² lokale z przedziału 90-120 m². Mniejsza powierzchnia pozwala ograniczyć całkowity budżet zakupu, co może zwiększać konkurencję kupujących w tym segmencie. Niższa stawka za metr dużego lokalu nie musi więc oznaczać niższego wydatku na całe mieszkanie.

Ceny wg metrażu - Nowy Dwór Mazowiecki
Ceny wg metrażu - Nowy Dwór Mazowiecki

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

11 194 zł/m² w rejonie Dębowa i 7 066 zł/m² w rejonie Gałachy wyznaczają krańce zestawienia. Różnica wynosi 58%. Powyżej miejskiej mediany znajduje się również rejon Osiedle Młodych, natomiast rejon Centrum pozostaje poniżej niej.

Rejonzł/m² (oba rynki)
Dębowa11 194
Osiedle Młodych10 735
Centrum10 221
Dawny port i stocznia9 685
Nowodworzanka9 622
Pólko8 702
Modlin Twierdza7 548
Gałachy7 066

Mapa cen mieszkań - Nowy Dwór Mazowiecki
Mapa cen mieszkań - Nowy Dwór Mazowiecki

Ceny wg części miasta - Nowy Dwór Mazowiecki
Ceny wg części miasta - Nowy Dwór Mazowiecki

Osobno dla rynku pierwotnego i wtórnego. Te same części miasta liczone wyłącznie dla mieszkań od dewelopera i wyłącznie dla mieszkań używanych; kreska oznacza, że w rejestrze zabrakło transakcji danego rynku w tej części miasta.

Rejonpierwotny zł/m²wtórny zł/m²
Dębowa11 01111 509
Centrum11 1719 952
Osiedle Młodych10 96810 447
Pólko8 21310 149 *
Nowodworzanka-9 815
Modlin Twierdza-7 548

* w rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna

Mapa cen mieszkań z rynku pierwotnego - Nowy Dwór Mazowiecki
Mapa cen mieszkań z rynku pierwotnego - Nowy Dwór Mazowiecki

Mapa cen mieszkań z rynku wtórnego - Nowy Dwór Mazowiecki
Mapa cen mieszkań z rynku wtórnego - Nowy Dwór Mazowiecki

Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty

Przy cenie 470 000 zł na rynku wtórnym podatek PCC według stawki 2% wynosi około 9 400 zł. Zwolnienie obejmuje osoby spełniające warunki zakupu pierwszego mieszkania. Do budżetu dochodzą maksymalna taksa notarialna do około 3 260 zł z VAT, podlegająca negocjacjom, oraz 300 zł opłat sądowych za wpisy do księgi wieczystej. Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT.

Najświeższe wiadomości z Nowego Dworu Mazowieckiego czekają na stronie głównej newsynowodworskie.pl, a koncerty, spotkania i imprezy na najbliższe dni – w kalendarzu wydarzeń.

Jak zmieniały się ceny od 2019 roku

Historia cen pokazuje wzrost z 5 789 zł/m² w 2021 r. do 10 329 zł/m² obecnie. To 78%, przy średniorocznym tempie 12,3%. Poniższy wykres pozwala osadzić bieżącą zmianę w dłuższej perspektywie, zamiast oceniać rynek wyłącznie przez ostatni odczyt.

Trend cen - Nowy Dwór Mazowiecki
Trend cen - Nowy Dwór Mazowiecki

Nowy Dwór Mazowiecki na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej

11 212 zł/m² wynosi mediana dla monitorowanych miast województwa mazowieckiego. W Nowym Dworze Mazowieckim metr kosztuje o 883 zł mniej.

Powiat nowodworski wg GUS: mediana ceny m² lokali mieszkalnych sprzedanych w IV kw. 2024 wyniosła 8 548 zł/m²; rok wcześniej było to 7 544 zł/m², co oznacza wzrost o 13,3%. W samym mieście średnia z aktów za cały 2024 r. wyniosła 8 800 zł/m², czyli o 252 zł więcej niż mediana powiatu.

Porównanie z sąsiednimi miastami pokazuje, jakie alternatywy cenowe mają nabywcy rozważający zmianę lokalizacji.

MiastoOdległośćMediana zł/m²Różnica
Nowy Dwór Mazowiecki-10 329-
Zakroczym5 km8 548-17,2%
Legionowo17 km10 817+4,7%
Nasielsk20 km6 810-34,1%
Serock26 km8 182-20,8%

W oddalonym o 5 km Zakroczymiu metr był o 1 781 zł, czyli 17,2% tańszy.

Komentarz analityczny

555 zł/m², czyli 5,7%, odpowiada na pytanie, o ile wzrosły ceny względem średniej z 2025 r. To tempo niższe od średniorocznych 12,3% od 2021 r. Lokalny rynek nadal notuje wzrost, ale nie powtarza tempa całej wcześniejszej fazy podwyżek.

6,3% wyniósł roczny wzrost cen mieszkań w Polsce w II kwartale 2026 r. (źródło: GUS, Wskaźniki cen lokali mieszkalnych w II kwartale 2026 r.). Kierunek lokalnej zmiany pozostaje zatem zgodny z ogólnopolskim wzrostem cen.

5,98% wynosiło we wrześniu 2026 r. średnie oprocentowanie nowych kredytów mieszkaniowych wobec 5,99% w sierpniu (źródło: NBP, dane o kredytach mieszkaniowych za wrzesień 2026 r.). Dostępność finansowania może podtrzymywać popyt, zwłaszcza na lokale mieszczące się w ograniczonym budżecie całkowitym. To mechanizm spójny z wysokimi stawkami za metr małych mieszkań.

Co dalej z cenami? Jeśli popyt wspierany kredytem będzie przewyższał dostępną ofertę, presja wzrostowa może się utrzymać. Jeśli oferta będzie rosła szybciej niż możliwości zakupowe nabywców, tempo podwyżek może osłabnąć. Twarda prognoza nie jest podstawą tego raportu.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim?

Mediana wynosi 10 329 zł/m². Połowa transakcji mieściła się w przedziale 8 539-11 630 zł/m².

Czy ceny mieszkań w Nowym Dworze Mazowieckim rosną, czy spadają?

Rosną: aktualna mediana przewyższa średnią z 2025 r. o 555 zł/m², czyli 5,7%.

Która część miasta jest najdroższa, a gdzie kupię najtaniej?

Najwyższa mediana przypada na rejon Dębowa: 11 194 zł/m². Najniższa dotyczy rejonu Gałachy: 7 066 zł/m².

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w Nowym Dworze Mazowieckim?

Mediana dla mieszkań 25-35 m² wynosi 11 300 zł/m², a dla lokali 35-45 m² - 11 119 zł/m².

Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe niż z rynku wtórnego?

Tak: mediany wynoszą odpowiednio 11 001 i 9 690 zł/m². Premia rynku pierwotnego to 13,5%.

Metodologia

Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 296 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 7 stycznia 2026 do 28 sierpnia 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (136 transakcji) i wtórny (156); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.

Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.

Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.

Stan danych: 2026-08-28; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.

Zestawienia dla rejonów Gałachy oraz Dawny port i stocznia obejmują okres od 2019 r. Dane GUS dotyczą całego powiatu, razem z gminami wiejskimi, i są publikowane kwartalnie z opóźnieniem; najnowszy dostępny okres to IV kw. 2024. Stanowią tło, nie aktualizację danych miejskich. Lokalna dynamika i wskaźnik ogólnopolski mają odmienne okresy oraz podstawy porównania.

Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: grudzień 2026.

Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Ostatnie Artykuły