Nowodworski Ośrodek Kultury: 32. Finał WOŚP w Nowym Dworze Mazowieckim
Czy Nowy Dwór Mazowiecki ponownie zabłyśnie czerwono od serc WOŚP? Nadchodzi 32. finał pełen atrakcji!
  • Nowodworski Ośrodek Kultury stanie się centrum dobroczynności podczas 32. Finału WOŚP.
  • Akcja "Płuca po pandemii" skupi się na pomocy dla dzieci i dorosłych.
  • W programie między innymi bieg charytatywny, morsowanie i licytacje.
  • Wolontariusze z czerwonymi serduszkami pojawią się w strategicznych punktach miasta.
  • Szereg występów i atrakcji zaplanowano w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

W Nowym Dworze Mazowieckim zbliża się wydarzenie, które jest prawdziwym świętem solidarności i pomocy bliźniemu. Serce 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie bić w Nowodworskim Ośrodku Kultury, a jego puls rozchodzić się będzie po całym mieście. W niedzielę, 28 stycznia, mieszkańcy będą mieli okazję wesprzeć ważny cel - zdrowie "płuc po pandemii".

Nowodworskie ulice wypełnią barwne postacie z puszkami, które będą nie tylko zbierać środki, ale i rozdawać czerwone serduszka jako symbol wdzięczności. Na przestrzeni dnia miasto ożyje dzięki różnorodnym atrakcjom i wydarzeniom organizowanym w imię dobrej sprawy.

Zaangażowanie społeczności jest imponujące – 96 wolontariuszy zarejestrowało się, by w tym dniu ofiarować swój czas i energię na rzecz potrzebujących. Również lokalne firmy i instytucje przyczynią się do zbiórki, wystawiając Sztabowe Puszki Stacjonarne.

Przedsmak finałowych emocji da BIEG WOŚP RozbiegaMY Nowy Dwór, który odbędzie się dzień wcześniej, 27 stycznia, w Parku Miejskim im. J. Wybickiego. Harmonogram biegu przedstawia się następująco: o godzinie 12:30 rozpocznie się rywalizacja dla najmłodszych, zaś o 13:30 wystartuje bieg główny.

28 stycznia, w dzień głównej imprezy, o godzinie 14:00 odważni mieszkańcy będą mogli wykazać się hartem ducha podczas MORSOWANIA DLA WOŚP, które odbędzie się na plaży za Targowiskiem Miejskim.

W Nowodworskim Ośrodku Kultury, mieszczącym się przy ul. I. Paderewskiego 1a, plan jest równie bogaty. Goście będą mogli podziwiać pokazy taneczne, iluzjonistyczne i umiejętności psów ratowniczych. Nie zabraknie również pokazów strażackich oraz występów artystycznych miejscowych zespołów i artystów. Całości doświadczenia dopełnią warsztaty plastyczne, słodkości i inne niespodzianki przygotowane przez lokalną wspólnotę.

Atmosfera podczas finału będzie sięgać zenitu, zwłaszcza kiedy niebo rozświetli ŚWIATEŁKO DO NIEBA przy akompaniamencie grupy Wild Fire. Wszystko to będzie przeplatane licytacjami, które nie tylko dostarczą emocji, ale przede wszystkim będą szansą na zebranie znaczących sum na leczenie i profilaktykę chorób płuc.

Poczucie wspólnoty oraz chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, co roku jednoczy mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Nie inaczej będzie podczas 32. Finału WOŚP, gdzie każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł przyczynić się do sukcesu tego szczytnego przedsięwzięcia.


Według informacji z: Nowodworski Ośrodek Kultury