Antyki jako inwestycja: sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze antyki w Warszawie

Antyki to przedmioty kolekcjonerskie o dużej wartości historycznej oraz artystycznej. Z założenia wspomniane relikty kulturowe powstały przynajmniej 100 lat wcześniej i współcześnie nie jest znany ich rodowity właściciel. Po odpowiedniej renowacji przez profesjonalne pracownie zyskują one odnowioną formę i wyglądają jak nowe. Antyki są ograniczonym towarem, a ich popyt rośnie. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich wartość będzie rosła w przyszłości. Z tego powodu często są one traktowane jako świetna inwestycja. Z drugiej strony antyki mogą stanowić nie tylko lokatę, ale także ozdobę domów obecnych nabywców jako źródło dumy i przyjemności. Sprawdźmy, gdzie możemy znaleźć najlepsze antyki w Warszawie!

Jaki antyk wybrać na inwestycję?

Odpowiedni wybór antyku na inwestycję to złożona decyzja. Zależy ona od kilku czynników. Sklepy z antykami oferują wiele rozwiązań w zakresie możliwości kolekcjonerskich, takich jak meble, lampy, figury prezentujące ważne momenty historyczne, tekstylia, monety czy biżuteria.

Bardzo ważne jest rozpoznanie rynku, który powinien być popularny. Najbardziej opłacalne antyki to przedmioty wykonane z cennych materiałów, są znanymi dziełami sztuki, wykonanymi przez znanych artystów i rzemieślników oraz – przede wszystkim – związane są z ważnymi wydarzeniami historycznymi.

Galeria antyków w Warszawie oferuje różnorodny asortyment cennych przedmiotów. Gwarantuje przy tym pełen asortyment towarowy – w jednym miejscu można doposażyć całe mieszkanie w najlepsze antyki w Warszawie.

Przedmioty nabyte na targach staroci Bronisze są w większości gotowe do użytkowania bez konieczności inwestowania w pracownie renowacyjne. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do standardowych pchlich targów i różnorodnych giełd antyków, tutaj mamy do czynienia bardziej z centrum galerii. W tym miejscu sprzedawane są przedmioty po renowacji, które wyglądają jak nowe, są wykończone i gotowe do sprzedaży lub kolekcjonowania we własnym domu.

Warszawskie Targi Antyków to z pewnością największa polska giełda staroci, gdzie można kupić wiekowe meble z klimatem, różnego rodzaju bibeloty oraz starocie. W sklepie z antykami Bronisze nie ma przypadkowych, nieuczciwych sprzedawców. Panuje tutaj pełna transparentność zakupowa między sprzedającym a nabywcą. Każdy sprzedawany przedmiot ma znaną historię, a ew. dostrzeżone później wady można zawsze reklamować, gdyż sprzedawcy są stałymi bywalcami największej warszawskiej galerii antyków.

Gdzie szukać dobrej jakości antyków pod inwestycję?

W Polsce znajduje się wiele pchlich targów, które oferują cenne przedmioty o charakterze kolekcjonerskim. Jednak tylko Warszawskie Targi Antyków stanowią największą giełdę antyków w Polsce. Obecnie to nie tylko największy bazar staroci w kraju.

To największa galeria antyków ze stałą ekspozycją mebli, oświetlenia, zegarów, w większości po kompleksowej renowacji, gotowych do wstawienia do mieszkania czy domu. Sprzedaż antyków odbywa się w każdą sobotę i niedzielę. Więcej informacji o antykach w Warszawie można zasięgnąć na stronie: https://www.antyki-bronisze.pl/.

Sklep z antykami Bronisze to przede wszystkim stoiska zakupowe, gdzie można zlecić profesjonalną renowację konkretnych, zakupionych przedmiotów o dużej wartości kulturowej. Warto wspomnieć, że na targach działają również firmy specjalizujące się w montażu oświetlenia oraz innych przedmiotów zakupionych w galerii antyków.

Z oferty targów korzystają również firmy wypożyczające antyczne meble, zegary, lampy do wyposażenia wnętrz filmowych. W wielu polskich produkcjach filmowych stylizowane wnętrza zostały wyposażone w antyki Warszawskie – te przedmioty szczególnie przyciągają uwagę.

Najlepsze antyki – czyli jakie?

Warszawskie Targi Antyków różnią się od innych giełd staroci. Sprzedawane przedmioty to wyjątkowe i niepowtarzalne dzieła, jak na przykład:

  • meble,
  • lampy,
  • zegary,
  • malarstwo,
  • bibeloty,
  • rzeźby,
  • obrazy,
  • inne starocie.

Na Warszawskich sklepach z antykami Bronisze można znaleźć starodawne i cenne przedmioty z różnych epok w idealnym stanie. Od bardzo popularnych w ostatnich latach mebli, w tym lamp w stylu art déco czy skandynawskiego designu, poprzez niezmiernie ozdobne i złocone meble, lampy czy precyzyjne zegary wykonane w stylu Boulle. Do tego warto doliczyć niezwykle zgrabne, eleganckie meble powstałe na wzór wiedeńskiej secesji.