Dzielnicowy z Nasielska zatrzymał nietrzeźwego 50- latka. Mężczyzna, który wcześniej groził swojej żonie, przyjechał pod jej dom pijany. Tam już czekali na niego policjanci. Został zatrzymany. Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz kierowania gróźb karalnych. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa miała miejsce kilka dni temu, w jednej z miejscowości na terenie gminy Nasielsk. Do komisariatu zgłosiła się kobieta, składając zawiadomienie o tym, że mąż kieruje wobec niej groźby. Dzielnicowy udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej.

W tym czasie pod posesję podjechał volkswagen, za kierownicą którego siedział mąż kobiety. Funkcjonariusz od razu wyczuł od 50- latka woń alkoholu. Przeprowadzone  badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego ponad pół promila alkoholu.

Mężczyzna został przez mundurowych zatrzymany. Usłyszał już zarzut stosowania gróźb karalnych wobec swojej żony oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Mieszkańcowi Ostrołęki grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

 

Przypominamy!!!

Zgodnie z art .190&1 kodeksu karnego- kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

podkom. Joanna Wielocha