Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu wczoraj wieczorem przez policjantów z Nasielska. Mieszkaniec Płońska nie dość, że jechał pijany, to w ogóle nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo najbliższe 284 dni spędzi w zakładzie karnym. Był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia oraz w celu ustalenia miejsca pobytu.

W czwartek 11 maja br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku pełnili służbę na terenie gminy. Około godz. 20:30 na ul. Kolejowej zatrzymali do kontroli drogowej audi. Styl jazdy kierującego nim mężczyzny, wzbudził podejrzenia mundurowych.

W trakcie interwencji wyczuli od 40- latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Mieszkaniec Płońska wydmuchał 0,7 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że nie w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Na tym nie koniec. Mężczyzna, jak się okazało, był też poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia łącznej kary 284 dni pozbawienia wolności, za przestępstwo dotyczące nierealizowania ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnego.  Ponadto Prokuratura Rejonowa w Częstochowie poszukiwała go, do ustalenia miejsca pobytu.

Płońszczanin noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wkrótce trafi do jednostki penitencjarnej. Nie uniknie również odpowiedzialności karnej za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

 

podkom. Joanna Wielocha