Zbliża się powoli koniec roku szkolnego, a co za tym idzie dzieci i młodzież szkolna wyjeżdżają na wycieczki i "zielone szkoły". Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Sebastianem Podgórskim, tel. 22 60-44-237; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź z dyżurnym komendy, tel. 22 775-22-01 do 04.

Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki i „zielone szkoły”. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży, niejednokrotnie bardzo dalekich. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy przewoźnicy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Zły stan techniczny pojazdów, kierowanie pod wpływem alkoholu - to najczęstsze przypadki z jakimi spotykają się policjanci. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby.

W trosce o bezpieczne wyjazdy do miejsc wypoczynku, policjanci skontrolują stan techniczny pojazdu i w uzasadnionych przypadkach dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Będzie również prowadzona wzmożona kontrola autokarów przewożących dzieci i młodzież na szkolne wycieczki.

sk