Ogólnoeuropejskie targi pracy online Work@PL2024 już wkrótce!
Europejskie Dni Pracy online Work@PL2024 to wyjątkowa okazja dla polskich pracodawców na znalezienie wykwalifikowanych pracowników z całej Europy. To wirtualne wydarzenie, które odbędzie się 20 listopada, ma na celu połączenie pracodawców i kandydatów z różnych krajów. Udział jest bezpłatny, a rejestracja trwa do 17 listopada.

Europejskie Dni Pracy – co to za wydarzenie?

Europejskie Dni Pracy (EDP) to inicjatywa Komisji Europejskiej, która odbywa się online i ma na celu łączenie pracodawców z osobami poszukującymi pracy w całej Europie. Dzięki temu wydarzeniu, polskie firmy mają szansę na pozyskanie wysoko wykwalifikowanych kandydatów, posiadających różnorodne umiejętności językowe i zawodowe.

Jakie korzyści niesie udział w Work@PL2024?

Udział w Europejskich Dniach Pracy to doskonała okazja do promocji ofert pracy na szeroką skalę, obejmującą całą Europę. Pracodawcy, którzy zarejestrują się na platformie, zyskają możliwość zarządzania swoimi ogłoszeniami oraz projektami rekrutacyjnymi. W dniu wydarzenia, 20 listopada, w godzinach od 10:00 do 14:00, będą mieli okazję porozmawiać z kandydatami za pośrednictwem czatów indywidualnych online.

Rejestracja i przygotowanie do targów

Aby wziąć udział w Work@PL2024, pracodawcy muszą zarejestrować konto Wystawcy na platformie Europejskich Dni Pracy. Proces rejestracji obejmuje wybór wydarzenia Work@PL2024, kliknięcie opcji "register for this event" oraz utworzenie nowego konta poprzez wybór "I am an Exhibitor" i wypełnienie wymaganych pól. Konto zostanie aktywowane po weryfikacji przez organizatora, co może potrwać 1-2 dni.

Przygotowanie firmy do prezentacji

Po aktywacji konta, pracodawcy mogą zarządzać swoimi ogłoszeniami i projektami rekrutacyjnymi na platformie. Opisy firm oraz oferty pracy powinny być zamieszczone w języku angielskim, lecz można również dodać treści w innych językach, np. polskim. Indywidualne rozmowy z kandydatami, które można prowadzić za pomocą kamerki, słuchawek lub tradycyjnego czatu, zwiększają szanse na znalezienie odpowiednich pracowników.

Termin rejestracji i organizatorzy

Ostateczny termin rejestracji dla polskich pracodawców upływa 17 listopada. Warto skorzystać z tej szansy i zarejestrować się na wydarzenie już teraz. Organizatorami Europejskich Dni Pracy Work@PL2024 są Wojewódzkie Urzędy Pracy w Warszawie, Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu oraz Zielonej Górze.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym unikalnym wydarzeniu, które może otworzyć przed Państwa firmą nowe możliwości rekrutacyjne na skalę europejską!


Źródło: Urząd Pracy