Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego edukują dzieci na półkoloniach o bezpieczeństwie
Nowodworscy policjanci po raz kolejny pokazują, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji. Tym razem spotkali się z uczestnikami półkolonii, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uratować życie.

Spotkanie z uczestnikami półkolonii w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wzięli udział w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w półkoloniach organizowanych przez Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podczas wizyty funkcjonariusze edukowali uczestników na temat bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i w codziennym życiu.

Zasady bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym

Podczas spotkania policjanci przypominali o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Zwracali uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych oraz przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Funkcjonariusze podkreślali, jak ważne jest, aby dzieci wiedziały, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ruch jest bardziej intensywny.

Zachowanie w sytuacjach zagrożenia oraz numer alarmowy 112

Kolejnym istotnym tematem poruszonym podczas spotkania było zachowanie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Policjanci szczegółowo omówili, jak należy postępować w takich przypadkach oraz jak właściwie korzystać z numeru alarmowego 112. Wiedza ta jest niezwykle ważna, ponieważ szybka i odpowiednia reakcja może uratować życie.

Bezpieczeństwo nad wodą i konkurs „Artystyczny PRZEwodnik”

Dodatkowo, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mundurowi zwracali uwagę na zasady właściwego zachowania nad wodą. Uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z oznaczeniami występującymi na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Dzieci otrzymały także ulotki informacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą i w górach. Mundurowi zachęcali również do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny PRZEwodnik”, który ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych aktywności.

Promocja zawodu policjanta

Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjantów oraz obejrzeć wyposażenie, z którego funkcjonariusze korzystają na co dzień. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć najmłodszym specyfikę zawodu policjanta i zachęcić ich do rozważenia tej ścieżki kariery w przyszłości.

Podczas wypoczynku nad wodą pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby wakacje były czasem radości i odpoczynku, a nie tragedii.


Według informacji z: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim