52-latka przecięła opony w zaparkowanym BMW – grozi jej 5 lat więzienia
W niedzielny wieczór doszło do incydentu, który zaskoczył zarówno mieszkańców, jak i klientów jednej z lokalnych restauracji. Policjanci zatrzymali 52-letnią kobietę, która uszkodziła opony w zaparkowanym bmw. Zdarzenie wywołało spore poruszenie, a podejrzanej grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejmują natychmiastowe działania po zgłoszeniu uszkodzenia mienia

W niedzielę po godzinie 20:00 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia. Informacje wskazywały, że w bmw zaparkowanym przed jedną z restauracji w centrum miasta, wszystkie opony zostały przecięte. Funkcjonariusze szybko zareagowali, udając się na miejsce zdarzenia, aby rozpocząć śledztwo.

Wytypowanie i zatrzymanie podejrzanej przez policję

Po dotarciu na miejsce policjanci rozpoczęli rozmowy z klientami restauracji oraz świadkami zdarzenia. Dzięki zebranym informacjom, udało się wytypować osobę podejrzaną o dokonanie przestępstwa. Krótko po tym, 52-letnia kobieta została zatrzymana przez patrol prewencji i przewieziona do pobliskiej komendy. Okazało się, że podejrzana, będąca wcześniej w restauracji, po wyjściu z lokalu przecięła nożem cztery opony w zaparkowanym w pobliżu pojeździe.

Prokuratura przedstawia zarzuty, a sąd stosuje tymczasowe aresztowanie

Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła na miejscu zdarzenia niezbędne czynności oraz zgromadziła materiał dowodowy. Następnego dnia prokurator przedstawił kobiecie zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Straty spowodowane jej działaniem oszacowano na 6 tysięcy złotych. Wobec podejrzanej zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, zgodnie z wnioskiem nowodworskiej prokuratury. Kobieta trafiła do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Incydent ten przyciągnął uwagę mieszkańców, którzy zastanawiają się nad motywami działania podejrzanej oraz konsekwencjami, jakie może ponieść. Sprawa ta pokazuje determinację lokalnej policji w szybkim reagowaniu i rozwiązywaniu takich sytuacji.


KPP