Policjanci uczą dzieci bezpiecznej jazdy na rowerze

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Dworze Mazowieckim przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach poprzez organizację zajęć na kartę rowerową dla dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu, młode osoby mogą zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy” i nauczyć się zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze.

Systematyczne zajęcia w szkołach powiatu nowodworskiego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego regularnie współpracują ze szkołami na terenie całego powiatu nowodworskiego. Organizują oni zajęcia, podczas których dzieci mogą przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Egzaminy te odbywają się zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej, co pozwala na kompleksowe przygotowanie młodych rowerzystów do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Egzaminy praktyczne pod czujnym okiem funkcjonariuszy

Po zakończeniu części teoretycznej egzaminu, uczniowie przystępują do części praktycznej, która odbywa się pod bacznym okiem funkcjonariuszy. Policjanci przygotowują specjalny tor, który dzieci muszą pokonać, wykazując się znajomością przepisów ruchu drogowego w praktyce. Takie podejście pozwala na lepsze zrozumienie i utrwalenie zasad bezpiecznej jazdy rowerem.

Profilaktyka i edukacja na temat bezpieczeństwa

Oprócz samych egzaminów, policjanci prowadzą także zajęcia profilaktyczne, które mają na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze. W trakcie tych zajęć dzieci dowiadują się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak bezpiecznie spędzać czas podczas wakacji. Funkcjonariusze udostępniają również multimedialne materiały informacyjno-edukacyjne, które wspierają proces nauki.

Gratulacje dla nowych rowerzystów

Wszystkim dzieciom, które zdały egzamin i uzyskały swoją wymarzoną kartę rowerową, serdecznie gratulujemy! Dzięki takim inicjatywom, młodzi rowerzyści mogą bezpiecznie poruszać się po drogach, co przyczynia się do ogólnego zwiększenia bezpieczeństwa w naszym powiecie.

W ostatnim miesiącu zajęcia odbyły się w wielu miejscowościach, m.in. w Pomiechówku, Małocicach, Kaliszkach, Zakroczymiu, Wojszczycach i Modlinie Twierdzy. Tak szeroki zasięg działań świadczy o zaangażowaniu policji w edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Inicjatywa ta jest doskonałym przykładem na to, jak ważna jest współpraca między służbami a społecznością lokalną. Dzięki takim działaniom możemy wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszych drogach.


Na podst. KPP w Nowym Dworze Mazowieckim