Pijany kierowca ujęty przez świadków - miał 3,6 promila alkoholu

W sobotni wieczór w centrum miasta doszło do niebezpiecznego incydentu, który mógł skończyć się tragicznie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dwóch świadków, udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego.

  1. Pijany kierowca zatrzymany przez świadków.
  2. Incydent miał miejsce na ul. Paderewskiego.
  3. Kierowca miał 3,6 promila alkoholu.
  4. Brak prawa jazdy i badań technicznych pojazdu.

W sobotę około godziny 19:30 w centrum miasta, dwóch mężczyzn zauważyło osobowego nissana, którego kierowca poruszał się w sposób sugerujący, że jest pod wpływem alkoholu. Styl jazdy kierowcy, który poruszał się całą szerokością jezdni, wzbudził ich podejrzenia. Sytuacja stała się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdy na ul. Paderewskiego doszło do kolizji z peugeotem.

Świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali, uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy i wzywając na miejsce patrol policji. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego, którzy po przybyciu potwierdzili, że 34-letni kierowca nissana był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało aż 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się również, że mieszkaniec Modlina Twierdzy nie posiadał prawa jazdy, a samochód, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za swoje zachowanie, kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci podkreślają, jak ważna jest właściwa reakcja świadków na niebezpieczne zachowania na drodze. Dzięki ich obywatelskiej postawie udało się zapobiec potencjalnej tragedii. Apelują również do wszystkich mieszkańców, aby w podobnych sytuacjach nie pozostawali obojętni i reagowali na zagrożenia, dbając tym samym o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.


Opierając się na: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim