Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Fuerteventura to jedna z hiszpańskich wysp, stanowiąca idealne miejsce docelowe na wakacje. Znajduje się na Oceanie Atlantyckim, u wybrzeży Afryki, jednak dzięki przynależności do Wysp Kanaryjskich jest miejscem dostępnym dla każdego Europejczyka. Dlaczego warto ją odwiedzić i czego powinieneś się o niej dowiedzieć?

Wakacje na Fuerteventurze – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje last minute na Fuerteventurze – piękna pogoda przez cały rok

Szukając idealnego miejsca na urlop, warto rozważyć taką destynację, jak Fuerteventura – wakacje na tej hiszpańskiej wyspie będą z pewnością niezapomniane. Jest to idealna opcja na wyjazd z dziećmi, z drugą połówką czy znajomymi, na wyspie bowiem piękna pogoda trwa przez dwanaście miesięcy w roku. Temperatura rzadko kiedy schodzi tam poniżej 20 stopni C, nawet w miesiącach zimowych, co sprawia, że jest to raj dla wszystkich ciepłolubnych osób i idealne miejsce nie tylko na wakacje w lipcu i sierpniu, ale także poza sezonem lub podczas ferii zimowych.

Wyspa jest otoczona przez ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego i posiada aż 150 przepięknych, naturalnych plaż, a także wiele rowerowych i pieszych tras, osadzonych wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów, dlatego stanowi idealną opcję zarówno dla wielbicieli wakacji all inclusive, jak i miłośników aktywnego spędzania czasu. Jest doskonałym połączeniem wygodnych hoteli i atrakcji turystycznych z przepiękną naturą, która jest obecna także w miastach.

Fuertevertura na wakacje 2019 – atrakcje

Archipelag Wysp Karaibskich to miejsce, w którym na pewno nie można się nudzić. Piękna pogoda każdego dnia daje duże możliwości osobom, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu – czy to odpoczywając na plaży, czy zwiedzając Fuerteventurę rowerem lub pieszo. Do najciekawszych atrakcji, wobec których żaden turysta nie powinien przejść obojętnie, należą:

  • różnorodne plaże – wyspa posiada nie tylko znane nam plaże o białym lub złotym piasku, ale także kamieniste i czarne, pokryte wulkanicznym piaskiem, które robią ogromne wrażenie na każdym przyjezdnym,
  • miasteczko Ajuy – jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc, miasteczko z tradycjami rybackimi, którego kolorowe budynki pięknie kontrastują z czarną plażą; ogromną atrakcją są znajdujące się w jego pobliżu jaskinie, stworzone przez magmę i skały wulkaniczne, w których zgodnie z legendą piraci ukrywali swoje skarby,
  • Park Przyrodniczy Wydm Corralejo – wyjątkowy, chroniony teren, na którym znajdują się wydmy, zastygła lawa, a nawet stożek wulkaniczny.

Fuerteventura – idealne miejsce na wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi na Fuerteventurze to bardzo udany pomysł na urlop całą rodziną. Wyspa proponuje wiele atrakcji również dla najmłodszych, którzy z pewnością nie będą nudzić się podczas plażowania i zwiedzania. Znajduje się tam m.in. wyjątkowe ZOO Oasis Park, w którym można poznać wiele egzotycznych gatunków zwierząt, a także park wodny Baku Water Park. Starsze dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością wzięcia lekcji surfingu czy nurkowania z instruktorem, a także wybrania się na wycieczkę quadem lub segwayem.

Wyspy Kanaryjskie – egzotyczne wakacje w zasięgu ręki

Wczasy na Fuerteventurze, drugiej pod względem wielkości wyspie z Archipelagu Wysp Kanaryjskich, cieszą się dużą popularnością wśród turystów z Europy – jest to bowiem egzotyczne miejsce o przepięknych plażach, do którego można się dostać bez większych trudności. Opinie o urlopie na wyspach są bardzo pozytywne, zarówno pod względem podróży całą rodziną, jak i we dwoje czy z grupą przyjaciół – każdy turysta znajdzie tu atrakcje idealnie dopasowane do swojego gustu i potrzeb.