Rusza XVIII edycja konkursu fotograficznego
Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii do udziału w XVIII edycji konkursu „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konkurs, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, oferuje atrakcyjne nagrody i unikalne warsztaty fotograficzne.

Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu” – tematyka i kategorie

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Moje Mazowsze…”, co otwiera przed uczestnikami szerokie pole do popisu. Fotografie można zgłaszać w czterech kategoriach: „Moje Mazowsze – industrialne”, „Moje Mazowsze – kulinarne”, „Moje Mazowsze – aktywne” oraz „Moje Mazowsze – magiczne”. Każda z tych kategorii ma na celu ukazanie różnych aspektów życia i krajobrazu Mazowsza.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs jest otwarty dla wszystkich amatorów fotografii. Jednakże, osoby zawodowo zajmujące się fotografią, jak również absolwenci uczelni plastycznych i filmowych, a także nauczyciele akademiccy tych uczelni, nie mogą brać udziału w konkursie. Podobnie pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz osoby, które wygrały konkurs w ciągu ostatnich dwóch lat lub uczestniczyły w warsztatach organizowanych w ramach konkursu, są wykluczone z udziału.

Jak zgłosić swoje zdjęcie?

Każdy uczestnik może zgłosić jedno zdjęcie, wysyłając je na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 lipca 2024 r. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagana jest zgoda rodziców. Jury konkursowe oceni zdjęcia na podstawie ich treści oraz jakości technicznej.

Jednoetapowy konkurs z nagrodami

Konkurs jest przeprowadzany jednoetapowo. Spośród nadesłanych prac, jury wybierze do 16 zwycięskich fotografii. Nagrody przewidziane dla laureatów są bardzo atrakcyjne: pierwsze miejsce w każdej kategorii to 2 000 zł, drugie miejsce – 1 500 zł, a trzecie – 1 000 zł. Dodatkowo, jury może przyznać do trzech wyróżnień, po 800 zł każde. Zwycięskie fotografie będą również brały udział w głosowaniu internautów, które wyłoni laureata publiczności.

Warsztaty fotograficzne dla laureatów

Laureaci konkursu będą mieli okazję uczestniczyć w weekendowych warsztatach fotograficznych, organizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Warsztaty odbędą się do końca grudnia 2024 r., co stanowi dodatkową, niezwykle wartościową nagrodę dla zwycięzców.

Głosowanie internautów i nagroda publiczności

Warto również wspomnieć o nagrodzie publiczności. Zdjęcia wybrane przez jury zostaną poddane głosowaniu internautów na stronie Facebook, gdzie użytkownicy będą mogli oddawać głosy na swoje ulubione fotografie. Zdjęcie z największą liczbą głosów zdobędzie nagrodę publiczności, wynoszącą 1 000 zł.

Szczegółowe informacje i kontakt

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można uzyskać kontaktując się telefonicznie pod numerami (22) 59 79 500 i (22) 59 79 532 w godzinach od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku, lub wysyłając pytania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nie czekaj, chwyć za aparat i pokaż, jak piękne jest Mazowsze! Konkurs „Mazowsze bliskie sercu” to doskonała okazja, by podzielić się swoją pasją i zdobyć atrakcyjne nagrody.


Na podst. Gmina Zakroczym