Kierowcy w Zakroczymiu nagradzani lemoniadą za trzeźwość
W ramach akcji "Kierowco, nie piłeś? Napij się lemoniady!" promowano trzeźwość na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonach szkół. Wydarzenie skierowane było nie tylko do kierowców, lecz także do dzieci i młodzieży.
  1. Przeprowadzono 400 kontroli trzeźwości.
  2. Wszystkie wyniki były negatywne.
  3. Kierowcy otrzymali lemoniadę za wzorowe zachowanie.
  4. Akcja miała charakter profilaktyczny dla uczniów.

12 czerwca 2024 roku w rejonach szkół naszej gminy odbyła się akcja profilaktyczna "Kierowco, nie piłeś? Napij się lemoniady!", zorganizowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) we współpracy z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie miało na celu promowanie trzeźwości na drogach oraz zachęcanie kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Akcja odbyła się z udziałem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, kom. Sebastiana Podgórskiego i asp. szt. Piotra Nurzyńskiego, a także st. asp. Anety Fabisiak-Wydurskiej z Posterunku Policji w Zakroczymiu.

Podczas trwania akcji przeprowadzono aż 400 badań stanu trzeźwości kierowców. Wszystkie kontrole zakończyły się wynikami 0,00 mg/l. W ramach podziękowania za wzorowe zachowanie, kierowcy otrzymywali orzeźwiającą lemoniadę.

Wydarzenie miało również wymiar edukacyjny wobec dzieci i młodzieży. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności oraz Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina brali aktywny udział w akcji, co pozwoliło im zrozumieć, jak ważna jest trzeźwość na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Celem akcji było nie tylko promowanie trzeźwości, ale także zachęcanie do właściwego zachowania za kierownicą, zwłaszcza w rejonach szkół, gdzie na drodze często pojawiają się dzieci i młodzież. Warto pamiętać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w tych miejscach to klucz do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu.


Na podstawie: KPP