Fałszywi inspektorzy pracy oszukiwali rolników – sąd zastosował areszt
Dwóch mężczyzn z Warszawy zostało tymczasowo aresztowanych za podszywanie się pod inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy i oszukiwanie rolników. Policja apeluje o zgłaszanie się wszystkich poszkodowanych w podobnych incydentach.
  1. Oszuści podszywali się pod pracowników PIP.
  2. Rolnicy z powiatów nowodworskiego i płońskiego zostali oszukani.
  3. Policja zatrzymała podejrzanych.
  4. Sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt.

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników różnych instytucji, w tym Państwowej Inspekcji Pracy. W powiatach nowodworskim i płońskim doszło do serii oszustw, w wyniku których rolnicy stracili swoje oszczędności. Wprowadzeni w błąd przez dwóch mężczyzn z Warszawy, przekazywali im pieniądze, wierząc, że mają do czynienia z inspektorami.

57-latek i 55-latek z Warszawy zostali zatrzymani przez policjantów z Zakroczymia i Nowego Dworu Mazowieckiego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni działali w porozumieniu i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili rolników do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem.

Oszustwo miało miejsce w Zakroczymiu, gdzie mężczyźni skontaktowali się z jednym z rolników, podając się za inspektorów PIP. Pod pretekstem wykonywania czynności służbowych, zażądali od niego pieniędzy. Rolnik, wierząc w ich autentyczność, przekazał im gotówkę, po czym zgłosił sprawę na policję.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych. 57-latek i jego 55-letni wspólnik wpadli w ręce policji na skrzyżowaniu DW62 i DK7 w Zakroczymiu, podróżując renault. Pokrzywdzeni rolnicy szybko zidentyfikowali oszustów, co ułatwiło dalsze postępowanie.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, który sąd przychylił się do tego wniosku, stosując wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt. 57-latkowi grozi do 8 lat więzienia, natomiast 55-latek, działając w warunkach recydywy, może otrzymać wyższą karę.

Policja apeluje do rolników, którzy mogli zostać oszukani przez osoby podające się za pracowników PIP, o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 3 lub dzwoniąc pod całodobowy numer telefonu 47 72 44 901. W przypadku najmniejszych wątpliwości co do tożsamości osób kontaktujących się jako inspektorzy, mieszkańcy powinni natychmiast zweryfikować informacje, kontaktując się z Policją. Dzięki temu można uniknąć utraty oszczędności i stać się ofiarą oszustów.


Na podst. KPP