Debata nad Raportem o stanie gminy: mieszkańcy mogą zabrać głos

Już 25 czerwca odbędzie się ważna sesja Rady Miejskiej, podczas której omawiany będzie Raport o stanie naszej gminy za 2023 rok. To moment, w którym mieszkańcy będą mogli zabrać głos i wyrazić swoje opinie na temat rozwoju naszej miejscowości.

  1. Debata nad Raportem o stanie gminy
  2. Możliwość zabrania głosu przez mieszkańców
  3. Wymagane pisemne zgłoszenia
  4. Termin składania zgłoszeń do 24 czerwca

Sesja Rady Miejskiej, na której omawiany będzie Raport o stanie gminy za 2023 rok, odbędzie się 25 czerwca 2024 r. o godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jakie były najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia gminy w minionym roku.

Zgodnie z art. 28aa ust. 4 ustawy o samorządzie gminnym, nad Raportem o stanie gminy przeprowadzona zostanie debata. Każdy mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w tej debacie, musi złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Miejskiej, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Termin składania zgłoszeń upływa 24 czerwca 2024 r. o godz. 16.00.

Warto podkreślić, że mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszeń otrzymanych przez Przewodniczącego Rady. Liczba osób mogących zabrać głos została ograniczona do 15, chyba że rada postanowi zwiększyć tę liczbę. To szansa, by wyrazić swoje zdanie i bezpośrednio wpłynąć na decyzje dotyczące naszej gminy.

Debata nad raportem obejmuje szeroki zakres tematów, od inwestycji, przez sprawy społeczne, aż po kwestie ekologiczne. Jest to moment, w którym możemy podsumować wspólne osiągnięcia i zastanowić się nad przyszłymi wyzwaniami.

Nie przegap tej okazji i przygotuj się do debaty, aby Twoje zdanie mogło zostać usłyszane. To idealny moment, aby aktywnie uczestniczyć w życiu naszej gminy i mieć realny wpływ na jej rozwój.


Na podstawie: UM Zakroczym