Warsztaty recyklingowe dla dzieci w Zakroczymiu i Wojszczycach
Uczniowie szkół podstawowych z Zakroczymia i Wojszczyc aktywnie zaangażowali się w działania na rzecz ochrony środowiska. W ramach akcji „Moda na recykling”, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie recyklingu.
  1. Warsztaty ekologiczne odbyły się 21 maja 2024 r.
  2. Uczestnikami byli uczniowie dwóch szkół podstawowych.
  3. Akcja była częścią inicjatywy Europejskiej Platformy Recyklingu.
  4. Celem warsztatów było promowanie recyklingu i świadomości ekologicznej.

Dnia 21 maja 2024 roku, uczniowie dwóch szkół podstawowych wzięli udział w piątej edycji akcji edukacyjno-ekologicznej „Moda na recykling”, zainicjowanej przez Europejską Platformę Recyklingu. Wydarzenie to miało miejsce w Szkołach Podstawowych im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu oraz im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach.

Warsztaty te miały na celu nie tylko edukację ekologiczną, ale również praktyczne zastosowanie wiedzy na temat recyklingu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo segregować odpady oraz jakie korzyści przynosi recykling dla środowiska naturalnego. Praktyczne zajęcia były prowadzone przez ekspertów z dziedziny ekologii, co dodatkowo zwiększyło wartość merytoryczną warsztatów.

Program „Moda na recykling” jest częścią szerszej inicjatywy mającej na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Poprzez takie działania, organizatorzy chcą przekazać młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska.

Warto podkreślić, że takie inicjatywy edukacyjne są niezwykle istotne w kształtowaniu postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki nim, młode pokolenie może nauczyć się odpowiedzialności za środowisko i zrozumieć, że każdy, nawet najmniejszy, krok w kierunku ekologii ma ogromne znaczenie.

Udział w warsztatach był dla uczniów nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również świetną zabawą. Aktywności takie jak gry i konkursy związane z recyklingiem angażowały uczniów i sprawiały, że nauka przez zabawę stawała się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Takie inicjatywy pokazują, że edukacja ekologiczna może być ciekawa i inspirująca, a także, że każdy z nas może w prosty sposób przyczynić się do ochrony naszego wspólnego domu – Ziemi.


Urząd Miejski w Zakroczymiu