Bezpieczeństwo najmłodszych pod okiem dzielnicowego z Czosnowa
W naszej społeczności bezpieczeństwo najmłodszych jest zawsze na pierwszym miejscu. Dzięki inicjatywie lokalnych policjantów, dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych mają okazję do nauki o ważnych zasadach bezpieczeństwa, co stanowi nie tylko cenną lekcję, ale także inspirującą przygodę.
  1. Spotkania z uczniami i przedszkolakami prowadzone przez doświadczonego mundurowego.
  2. Zajęcia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym zasad ruchu drogowego i numeru alarmowego 112.
  3. Prezentacja pracy policjanta i wykorzystywanego przez nich sprzętu.
  4. Praktyczne nauczanie poprzez zabawę i interakcję, m.in. zwiedzanie radiowozu.

W ramach lokalnych inicjatyw edukacyjnych, st. asp. Kamil Maciejko, reprezentujący policję z naszej gminy, angażuje się w spotkania z dziećmi, wprowadzając je w świat zasad bezpieczeństwa. Jego działania obejmują wizyty w placówkach oświatowych, gdzie w przystępny sposób, pełen pasji i zaangażowania, dzieli się z maluchami kluczowymi informacjami, które mogą uchronić je przed niebezpieczeństwem.

Podczas spotkań w Przedszkolu Elemelek oraz w Szkołach Podstawowych, funkcjonariusz nie tylko omawia zasady bezpiecznego poruszania się po drogach czy znaczenie i sposób korzystania z numeru alarmowego 112, ale również przybliża dzieciom realia swojej pracy. Przekazuje to w sposób, który jest zarówno edukacyjny, jak i niesamowicie fascynujący dla młodych odbiorców.

Ważnym elementem tych spotkań jest możliwość bezpośredniego kontaktu z elementami wyposażenia policji, w tym z radiowozem, co zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie i radość wśród najmłodszych. Jest to nie tylko chwila zabawy, ale też praktyczna lekcja, która ułatwia zapamiętanie omawianych zagadnień.

Te spotkania to doskonała okazja do zbudowania pozytywnego wizerunku policji w oczach dzieci, pokazania, że mundurowi są ich przyjaciółmi i opiekunami w potrzebie. Dzięki takim inicjatywom, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy zyskują nie tylko cenną wiedzę, ale również wiarę w to, że ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.


KPP