Policja Nowy Dwór Mazowiecki: Emerytura po 29 latach służby Komendanta z Czosnowa
Rozstanie z mundurem po latach służby to ważny moment nie tylko dla samego funkcjonariusza, ale i dla całej społeczności, którą przez lata ochraniał. Dariusz Liwski, dotychczasowy Komendant Komisariatu Policji w Czosnowie, po niemal trzech dekadach pełnienia rozmaitych funkcji, odszedł na zasłużoną emeryturę. Przez lata swej służby zapisał na kartach lokalnej historii nie tylko profesjonalizm, ale i głębokie zaangażowanie w sprawy społeczności.
  1. Aspirant sztabowy Dariusz Liwski zakończył swą 29-letnią służbę w Policji, przechodząc na emeryturę.
  2. Służbę rozpoczął 16 lutego 1995 roku, a jego kariera była ściśle związana z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.
  3. W ciągu lat pełnił wiele funkcji, od dzielnicowego, przez asystenta Wydziału Prewencji, kierownika Posterunku w Leoncinie, po zastępcę i ostatecznie komendanta Komisariatu w Czosnowie.
  4. Uroczystość pożegnania odbyła się w nowodworskiej komendzie, gdzie podziękowania za lata służby złożyli koledzy po fachu oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.
  5. W uznaniu zasług Dariusz Liwski został uhonorowany pamiątkową szablą i tabliczką.

Ścieżka kariery Dariusza Liwskiego jest przykładem, jak jedna osoba może w znaczący sposób przyczynić się do bezpieczeństwa i dobra wspólnego. Rozpoczynając służbę w 1995 roku, niebawem stał się ważną częścią struktury bezpieczeństwa Nowego Dworu Mazowieckiego. Jego praca na różnych stanowiskach, od dzielnicowego po komendanta, świadczy o wieloaspektowym zaangażowaniu w ochronę porządku publicznego.

Podczas uroczystości pożegnania, które zgromadziło zarówno policjantów, jak i przedstawicieli lokalnego samorządu, nie zabrakło słów uznania dla odchodzącego na emeryturę komendanta. „Sprawne dowodzenie podległym komisariatem, koleżeństwo oraz bezinteresowne niesienie pomocy innym” - z takimi słowami Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, młodszy inspektor Rafał Trzaskoma, podsumował służbę aspiranta sztabowego Liwskiego.

Warto podkreślić, że pożegnanie stanowiło również okazję do przypomnienia, że służba w Policji to nie tylko obowiązek, ale i wielka pasja. Odznaczenia, jak pamiątkowa szabla i tabliczka, są wyrazem szacunku i uznania dla lat poświęconych ochronie społeczeństwa. Dariusz Liwski, przechodząc na emeryturę, pozostawia po sobie bogate dziedzictwo profesjonalizmu i oddania sprawie.


Źródło: Policja: Nowy Dwór Mazowiecki