Nowodworski Ośrodek Kultury prezentuje
W nadchodzący poniedziałkowy wieczór, mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego będą mieli niepowtarzalną okazję doświadczyć wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Grupa Teatralna Genesis, wspierana przez lokalne władze i parafię, zaprezentuje spektakl "Misterium Męki Pańskiej" w Kasynie Oficerskim Twierdzy Modlin. To wydarzenie, które obok głębokiego przesłania duchowego, oferuje również okazję do spotkania ze społecznością i kulturą.
  1. Spektakl "Misterium Męki Pańskiej" odbędzie się 18 marca 2024 roku o godzinie 19:00.
  2. Miejsce wydarzenia to Kasyno Oficerskie w Twierdzy Modlin, ul. Ledóchowskiego 160.
  3. Organizatorami są Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, Jacek Kowalski, oraz Nowodworski Ośrodek Kultury.
  4. Grupa Teatralna Genesis, założona w 2023 roku, jest znana z dwóch wcześniejszych spektakli w parafii.
  5. W "Misterium Męki Pańskiej" weźmie udział około 40 amatorskich aktorów w różnym przedziale wiekowym.
  6. Bilety są dostępne za symboliczną złotówkę w kasie NOK i w biletomacie w Kasynie Oficerskim (płatności tylko kartą).

Scena twierdzy Modlin wkrótce stanie się miejscem, gdzie lokalna społeczność połączy się w refleksji nad jednym z najważniejszych momentów historii chrześcijaństwa. Inicjatywa ta jest wyjątkowa nie tylko z powodu ważnego przesłania, ale także ze względu na sposób, w jaki łączy różne pokolenia mieszkańców - od najmłodszych po starszych. Grupa Teatralna Genesis, której członkowie są żywym przykładem pasji do teatru i zaangażowania w życie społeczności lokalnej, zaprasza wszystkich do wspólnego przeżywania historii Męki Pańskiej.

Organizacja takiego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki współpracy różnych sił miasta - od władz, przez parafię, aż po sam ośrodek kultury. Jest to dowód na to, że Nowy Dwór Mazowiecki jest miejscem, gdzie kultura i duchowość idą w parze z aktywnym udziałem mieszkańców. Spektakl "Misterium Męki Pańskiej" to okazja nie tylko do głębokiej refleksji, ale także do docenienia talentów lokalnych aktorów amatorów, którzy z miłości do sztuki i tradycji, przenoszą nas w czas i przestrzeń sprzed wieków.

Zaproszenie na to wydarzenie to nie tylko możliwość uczestnictwa w wyjątkowym spektaklu, ale także okazja do wspierania lokalnej społeczności artystycznej i kulturalnej. Bilety, dostępne za symboliczną złotówkę, stanowią zachętę dla każdego, by stać się częścią tej niezwykłej nocy pełnej emocji i duchowości. Nie przegap tej okazji.


Według informacji z: Nowodworski Ośrodek Kultury