Policja Nowy Dwór Mazowiecki uczy młodzież o konsekwencjach prawnych działań
W Nowym Dworze Mazowieckim młodzież spotyka się z policjantką, aby zgłębić tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeń, jakie czyhają w internecie. Spotkania te, wpisujące się w profilaktykę społeczną, mają na celu przekazanie ważnych informacji oraz uświadomienie młodym ludziom konsekwencji ich działań przed prawem.
  1. Asp. Aneta Fabisiak-Wydurska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w placówkach oświatowych na terenie powiatu.
  2. Podczas spotkań poruszane są kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich, demoralizacji, mowy nienawiści oraz zagrożeń internetowych.
  3. Zajęcia są okazją, by uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne może nieść za sobą popełnienie czynu karalnego.

W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez policję, Asp. Aneta Fabisiak-Wydurska, specjalizująca się w kwestiach społecznych, wzięła na warsztat edukację najmłodszych o bezpieczeństwie zarówno w sferze realnej, jak i cyfrowej. Skupiając się na młodzieży z Nowego Dworu Mazowieckiego, przekazuje jej wiedzę na temat prawnych aspektów zachowań, które mogą wydawać się niezobowiązujące, a mają poważne konsekwencje.

Przybliżając uczniom granice między błędami młodości a poważnymi wykroczeniami, Fabisiak-Wydurska stara się obudzić w nich świadomość społeczno-prawną. Przestrzegając przed mową nienawiści i zagrożeniami w sieci, pokazuje, że nieodpowiedzialne zachowania w internecie również mogą wiązać się z odpowiedzialnością prawną.

Spotkania te, będące mostem między teorią a praktyką, są nie tylko okazją do nauki, ale także do zadawania pytań i rozmów o realnych problemach, z jakimi młodzież może się spotkać. Działania takie, jak prowadzone przez asp. Fabisiak-Wydurską, są cennym wkładem w budowanie bezpiecznej i świadomej społeczności lokalnej.


Na podst. Policja: Nowy Dwór Mazowiecki