W poprzednim tygodniu nowodworscy funkcjonariusze przeprowadzili cykl spotkań w pomiechowskim przedszkolu "Pod Dębami". W zajęciach wzięło udział ponad 200 maluchów. Mundurowi rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie, przekazując wiele cennych rad i informacji. Dzieci były zachwycone wizytą policjantów, zadawały mnóstwo pytań, wykazując przy tym ogromne zaangażowanie.

Asp. Aneta Fabisiak- Wydurska z nowodworskiej komendy, prowadzi na terenie powiatu wiele spotkań w szkołach i przedszkolach. Ty razem, wspólnie z pomiechowskimi mundurowymi oraz słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wzięła udział w zajęciach informacyjno- profilaktycznych, na terenie przedszkola "Pod Dębami" w Pomiechówku. Podczas prelekcji, najmłodsi przyswajali wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu, czy w szkole, poznali także zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, szczególnie w czasie zbliżającego się letniego wypoczynku. Funkcjonariusze przekazali najmłodszym podstawowe zasady obowiązujące pieszych podczas poruszania się po drodze, opowiedzieli również, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz, że należy je nosić w widocznym miejscu.

Policjanci przypomnieli dzieciom nr alarmowy 112 oraz poinformowali jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Opowiedzieli również o codziennej służbie policjantów, których zadaniem jest pomoc innym osobom, w tym także dzieciom. Maluchy mogły również obejrzeć sprzęt policyjny.

 

podkom. Joanna Wielocha