Nowodworscy dzielnicowi w trakcie interwencji domowej znaleźli marihuanę. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a ich 37-letni właściciel zatrzymany. Mężczyzna odpowie teraz za znęcanie się nad żoną i posiadanie narkotyków, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dyżurny komendy w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Przybyli na miejsce dzielnicowi zastali zgłaszającą i jej męża. Kobieta oświadczyła, że mężczyzna znęca się nad nią fizycznie i psychicznie, ubliża pokrzywdzonej słowami wulgarnymi, bije i kopie ją po całym ciele.

Podczas czynności mundurowi ujawnili, że agresor ukrył w kieszeni spodni torebkę foliową z suszem roślinnym. Użyty do badania tester narkotykowy wskazał na marihuanę. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a mieszkaniec Warszawy trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim 37-latek usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą oraz posiadania środków odurzających. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Nowodworski sąd zastosował wobec 37- latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazem opuszczenia na 3 miesiące wspólnie zajmowanego lokalu. 

Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu 37- latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Joanna Wielocha

  • zabezpieczona marihuana
    zabezpieczona marihuana