Jak stworzyć własny papier do scrapbookingu?

W dobie internetowych materiałów, przygotowanych komputerowo grafik i plakatów, coraz bardziej doceniana staje się kreatywna praca ludzkich rąk. Jednym z takich przykładów jest scrapbooking, a prace wykonane w tej technice to idealne sposoby, na sprezentowanie czegoś wyjątkowego bliskiej osobie lub otoczenie się samemu pięknie wykonanymi rzeczami z papieru.

Scrapbooking — sztuka dekorowania wspomnień

Scrapbooking to tworzenie albumów z pamiątkowymi zdjęciami na bazie dekoracyjnego papieru, w połączeniu z innymi materiałami jak drewno i tkaniny. Można również dekorować kartki okolicznościowe i zaproszenia. Sztuka ta rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie można kupić wiele materiałów i akcesoriów, ale równie dobrze można je wykonać samemu. Głównym elementem, na którym się tworzy, jest specjalny papier do scrapbookingu. Wyróżnia się on niezwykłą trwałością, a także mnogościom wzorów i faktur. Taki papier samodzielnie wykonany może być podstawą do stworzenia wyjątkowej pamiątki.

Jak stworzyć papier do scrapbookingu — sposób pierwszy

Jednym z bardziej kreatywnych sposobów stworzenia papieru do scrapbookingu jest wywołanie zdjęcia przez Internet, a następnie wykorzystanie go w tworzeniu papieru. Dodatkowo można wykorzystać różnie papiery dekoracyjne, papier do pakowania, a nawet gazety. Warto zwracać uwagę na opakowania przedmiotów kupionych do domu, często są one pakowane w kartony lub papier, który doskonale będzie nadawał się do scrapbookingu. Aby stworzyć ciekawą kompozycję, należy wyciąć elementy i przykleić je tworząc bazę do stworzenia albumu lub kartki. Można użyć do tego celu nożyczek albo dziurkaczy ozdobnych.

Jak stworzyć papier do scrapbookingu — sposób drugi

Drugim sposobem na stworzenie własnego papieru do scrapbookingu jest wykorzystanie lakierów, sprayów lub farb do malowania na papierze. Kartkę można ozdabiać różnymi technikami. Do nakładania farb nie trzeba wykorzystywać koniecznie pędzli, świetny efekt osiągnie się dzięki patyczkom do uszu lub palcom dłoni. Korzystając ze sprayu, można użyć dekoracyjnych szablonów. Lakierem można wykończyć całość lub użyć do tworzenia ciekawych wzorów poprzez jego ścieranie.Przygotowując własny papier do scrapbookingu, można wykazać się kreatywnością. Będzie to doskonała baza do wykonania wyjątkowych albumów dopasowanych do gustu obdarowanego. Wszystkie potrzebne narzędzia i materiały można łatwo znaleźć w sklepach internetowych, ale również można je poszukiwać w opakowaniach rzeczy codziennego użytku i wykorzystywać je w pracach twórczych.