W piątkowy wieczór, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku, odbył się Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VIII. Młodzież wzięła udział w wielu konkurencjach, dotyczących znajomości i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Była to dla nich niezapomniana lekcja oraz spora dawka dobrej zabawy. W przedsięwzięcie zaangażowali się również dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nasielsku.

10 marca 2023 br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku, odbył się Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nasielsku asp. szt. Katarzyna Rockicka i mł. asp. Damian Papiernik, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasielsku, Ratownik Medyczny oraz oczywiście grono pedagogiczne szkoły na czele z dyrektorem, Panem Mariuszem Kraszewskim.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie nasielskiej placówki edukacyjnej, których dopingowali rodzice. Na początku młodzież z klas IV- VIII rozwiązała test wiedzy, dotyczący znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, następnie uczniowie mieli do zrealizowania scenkę, dotyczącą prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy, podczas trudnej sytuacji jak może się wydarzyć np. na drodze. Pózniej przystąpili oni do testu sprawności fizycznej, związanego z biegiem i pokonywaniem przeszkód. Następnie na sali gimnastycznej prezentowali jazdę na rowerze, m. in. slalomem, z przeszkodami czy pochylnią. Nie zabrakło również łamigłówek i zagadek. Pod czujnym okiem nasielskich dzielnicowych, młodzież wzięła nocą udział grze terenowej, z użyciem latarek.

Całe przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było nie lada atrakcją dla nasielskiej młodzieży.

Po podliczeniu przez komisję głosów zebranych przez poszczególne klasy, przedstawiciele warszawskiego WORD wręczyli laureatom upominki, które zapewnią im jeszcze większe bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.

Nasielscy dzielnicowi, w podziękowaniu za wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych szkoły, w przeprowadzeniu Nocnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, otrzymali od władz szkoły pamiątkowy dyplom.

 

podkom. Joanna Wielocha/MS

 • dzielnicowi podczas turnieju
  dzielnicowi podczas turnieju
 • Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 • Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 • Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 • Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  Nocny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym