W niedzielny wieczór nowodworscy kryminalni zatrzymali 30- latka, który na terenie zakładu przemysłowego, ukradł elementy wyposażenia pojazdu ciężarowego. Policjanci odzyskali też skradzione mienie. Nowodworzanin usłyszał już zarzuty, do których popełnienia się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20 listopada 2022 r. po południu, do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgłosił się kierowca, który zawiadomił o kradzieży elementów wyposażenia samochodu ciężarowego. Mężczyzna przyjechał na teren zakładu przemysłowego, gdzie podczas załadunku towaru, nieznany sprawca dokonał kradzieży listew aluminiowych z zaczepami, tworzących burty w naczepie pojazdu.

Okazało się, że sprawca kradzieży, na jednym z portali internetowych zdążył już zamieścić ogłoszenie, dotyczące sprzedaży tych elementów. Policjanci zabezpieczyli również monitoring z miejsca zdarzenia.

Jeszcze tego samego dnia, kryminalni trafnie wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 30- letniego nowodworzanina. Ustalili również miejsce, gdzie przechowywał burty. W wyniku przeszukania policjanci odzyskali skradzione mienie.

Nowodworscy śledczy przedstawili mu już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że ukradł aluminiowe listwy, ponieważ za pieniądze z ich sprzedaży postanowił opłacić mandat, który kilka dni wcześniej otrzymała jego żona.

Zgodnie z art. 278§1 kodeksu karnego, za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Joanna Wielocha

 

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym