Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Na najbliższe 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania. Dodatkowo mundurowi nałożyli na każdego z nich mandat, a do ich kont dopisano po 10 pkt. karnych.

1 października 2021 r. o godz. 11:00 funkcjonariusz nowodworskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarowego citroena. 18-latek w terenie zabudowanym pędził aż 129 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 79 km/h. Mieszkaniec Jabłonny na najbliższe 3 miesiące musiał pożegnać się z prawem jazdy. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 pkt. karnymi. Policjant zatrzymał również dowód rejestracyjny citroena, za pękniętą szybę czołową w pojeździe.

Dwa dni później, o godz. 23:00 na drodze nr 62 w Emolinku gm. Zakroczym, policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierowcy seata. 24-latek z Gostynina na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością  aż 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, nałożyli mandat w kwocie 400 zł, a do konta dopisali 10 pkt karnych.

Wczoraj po godz. 21:00, również na drodze nr 62 w Emolinku, policjanci z nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 36-latek z Sierpca, na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał peugotem z prędkością 101 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy, nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 pkt. karnych.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozsądek na drodze. Nadmierna prędkość nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych.

 

asp. sztab. Joanna Wielocha/rm

  • radiowóz, kontrolowany pojazd
    radiowóz, kontrolowany pojazd