W niedzielę (29 sierpnia) w Muzeum Wsi Radomskiej odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. W tym roku święto plonów odbyło się w bardziej kameralnej atmosferze, gdyż delegacje dożynkowe mogły liczyć nie więcej niż 8 osób w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Mimo tych niedogodności na miejsce stawiły się liczne delegacje z całego Mazowsza. Wśród nich obecne były również osoby reprezentujące powiat nowodworski.

Uroczystości rozpoczęły się barwnym korowodem wieńców dożynkowych, który wiódł na polanę gdzie odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa radomskiego Marka Solarczyka.

Po liturgii wręczono nagrody w konkursie na najpiękniejszy wieniec, w którym wyróżnienie otrzymał wieniec wykonany przez sołectwo Stanisławowo gm. Pomiechówek.

Dożynki to wyjątkowe wydarzenie bogate w zwyczaje i tradycje, są one także okazją do podziękowania rolnikom za ich wytrwałość i ciężką pracę.

Dziękujemy delegacji dożynkowej powiatu nowodworskiego za zaangażowanie, poświęcony czas i pozytywną energię, którą wnieśliście podczas tego wydarzenia.

dożynki, święto plonów
  • kilka osób stojących przy wieńcu dożynkowym
  • kilka osób stojących przy wieńcu dożynkowym, po lewej...
  • biskup święci uczestników dożynek
dożynki, święto plonów