Policyjny sprzęt, odblaski i pytania o służbę. Tak wyglądał piknik w Nowym Dworze

FOT. KPP
W niedzielne popołudnie mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego mogli z bliska zobaczyć policyjne wyposażenie i porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennej służbie. Spotkanie odbyło się podczas „Dnia Służb Mundurowych” w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego. Policjanci połączyli prezentację zawodu z rozmowami o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży.
Wydarzenie zorganizował Urząd Miejski w ramach wakacyjnego cyklu Pikników Rodzinnych. Stoisko Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odwiedzali dzieci, młodzież oraz dorośli.
Funkcjonariusze opowiadali o codziennych obowiązkach policjantów, specyfice służby i możliwościach rozwoju zawodowego. Odpowiadali również na pytania dotyczące rekrutacji do Policji.
Odwiedzający mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas służby. Najmłodsi uczestnicy przymierzali policyjne nakrycia głowy i robili pamiątkowe zdjęcia, dzięki czemu spotkanie miało także praktyczny i rodzinny charakter.
Policjanci prowadzili również działania profilaktyczno-edukacyjne. Rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, przypominali o elementach odblaskowych i zachęcali do odpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym.
Podczas pikniku funkcjonariusze promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” oraz konkurs „Letni przeWODNIK”. Uczestnicy otrzymali wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą i unikania zagrożeń w czasie wakacji.
To jeden z tych pikników, na których policyjne wyposażenie przyciąga dzieci, ale najważniejsze rozmowy dotyczą spraw, które mogą realnie zapobiec wypadkom - od odblasków na drodze po rozsądne zachowanie nad wodą. Bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami pozwala także lepiej zrozumieć, na czym naprawdę polega służba w Policji.
na podstawie: KPP.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Policyjny sprzęt, odblaski i pytania o służbę. Tak wyglądał piknik w Nowym Dworze

Siódma lokalizacja w aglomeracji warszawskiej - Less Mess Opacz już otwarty

W Nowym Dworze Mazowieckim pamięć o Powstaniu ma konkretne groby

Kasyno Oficerskie zaprasza na spacer po historii Twierdzy Modlin

Szczątki „Roja” odnalezione na warszawskiej „Łączce”. Był związany z Nasielskiem

W Nasielsku zmienią się taryfy za wodę i ścieki. Jest decyzja

Na Dzień Rzek lepiej pojechać autobusem. Są trzy opcje

Firmy z regionu mogą sięgnąć po kandydatów z całej Europy

Wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych. Zostały ostatnie dni naboru

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Mieszkańcy ocenią PSZOK-i. Trwa anonimowe badanie

Uszkodzone uprawy po wysokich temperaturach. Rolnicy mają czas do końca lipca

Polska wieś szuka własnej opowieści. Ruszyła nowa edycja konkursu FDPA

Pucio wraca przed premierą - w Nowym Dworze pozna zwierzęta
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Sztutowie - sprawy, dokumenty, kontakt
- Nasielski Ośrodek Kultury - kontakt, godziny i wynajem
- Urząd Gminy Leoncin - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Nowodworskie Centrum Medyczne - kontakt, oddziały, rejestracja i badania
- Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim - kontakt, godziny, rejestracja bezrobotnych, zatrudnianie cudzoziemców
- Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Mazowieckim - kontakt, filie, karta biblioteczna
