Kontrola BMW w Nasielsku skończyła się narkotykami i zarzutem

Kontrola BMW w Nasielsku skończyła się narkotykami i zarzutem

FOT. KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Podczas kontroli drogowej BMW w Nasielsku policjanci znaleźli torebkę strunową z suszem roślinnym. Kierujący został zatrzymany, a sprawa trafiła do Komisariatu Policji w Nasielsku pod nadzór prokuratury w Pułtusku. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje Policja, w minioną niedzielę funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Podczas dalszych czynności mundurowi ujawnili wewnątrz pojazdu torebkę z zapięciem strunowym, w której znajdował się susz roślinny.

Policjanci zatrzymali mężczyznę pochodzącego z powiatu pułtuskiego. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia, przewidziana w kodeksie karnym.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Nasielsku, a nadzór nad sprawą sprawuje Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

To wygląda na zwykłą kontrolę drogową, która w kilka chwil zamieniła się w sprawę karną. Takie interwencje pokazują, że przy narkotykach w aucie policjanci bardzo często nie potrzebują niczego więcej niż rutynowego zatrzymania, by znaleźć twardy dowód i postawić kierowcę przed prokuratorem.

na podstawie: KPP.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Nowym Dworze Mazowieckim). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.