Dwa promile i dwa zakazy - pościg policji zakończył ucieczkę kierującej

Policjanci z Posterunku w Zakroczymiu zatrzymali kobietę, która po kolizji próbowała uciec ulicami Nowego Dworu Mazowieckiego. Funkcjonariusze przerwali pościg na ul. Czarnieckiego i odkryli, że kierująca była nietrzeźwa oraz objęta zakazami sądowymi.
Do zdarzenia doszło 14 lutego 2026 roku przed godz. 20:00 na ul. Thommee w Nowym Dworze Mazowieckim. Kierująca seatem doprowadziła tam do kolizji z BMW, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Kierowca poszkodowanego auta ruszył za sprawczynią i zawiadomił patrol.
Policjanci z Posterunku w Zakroczymiu podjęli pościg. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierująca nie zatrzymała się. Na ul. Czarnieckiego policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę i zatrzymali pojazd.
Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,0 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że zatrzymana to mieszkanka Modlina Starego objęta aż dwoma sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanymi przez Sąd Rejonowy w Legionowie - na okres 36 miesięcy, obowiązującymi do 20.11.2028 roku.
Kobieta została osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zastosowała wobec niej policjny dozór oraz nakaz powstrzymywania się od kierowania pojazdami mechanicznymi.
Zatrzymana odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do dwóch zakazów sądowych oraz spowodowanie kolizji. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
na podstawie: KPP.
Ostatnie Artykuły

Helpomaty trafiły do szkół. W Nowym Dworze jest ich już osiem

Dzień Kadeta w Nowym Dworze Mazowieckim. Harcerze szykują apel i ognisko

Przełaje w Twierdzy. Uczniowie ZSP nr 4 walczyli o szkolne podium

Młodzi radni już wybrani. Powiat ma nową reprezentację

Rodzinny piknik przy sanktuarium. W Secyminie–Nowinach będzie wspólne święto

W Nasielsku policja weszła do mieszkania 38-latka - w środku marihuana i amfetamina

Przedszkolaki śpiewały o zdrowiu. Najlepsi jadą do Siedlec

Zarządzanie nieruchomościami a prawo spółdzielcze - o czym trzeba pamiętać?

Młodzi mają głos wraca do biblioteki. Będzie rozmowa o wakacjach

Turniej O Puchar Lolka połączył sport i pamięć o Janie Pawle II

Pierwsza dziecięca wizyta w urzędzie. Nowa odsłona w Nasielsku ruszyła

Sprzątanie szlaków w Twierdzy Modlin. Uczniowie i partnerzy wzięli się do pracy

Deszcz, zagadki i wodny spacer - Noc Muzeów w Nowym Dworze zaskoczyła rodzinne tłumy

W Otrębusach powiaty rozmawiały o szpitalach i bezpieczeństwie
Przydatne dane teleadresowe
- Komunalny Zakład Budżetowy w Czosnowie - kontakt, awarie, taryfy
- Przychodnia SPZOZ w Pomiechówku - kontakt, rejestracja, godziny i badania
- Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku - kontakt, warunki pobytu i terapia
- Centralny Wodociąg Żuławski - kontakt, awarie, BOK i e-usługi
- Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Dworze Gdańskim - kontakt, godziny, karta biblioteczna
