Artykuły spożywcze padły łupem dwóch mężczyzn, w pomiechowskim markecie. 50- latek został ujęty na miejscu kradzieży. 41- latka wkrótce ustalili i zatrzymali nowodworscy kryminalni. Łączna suma strat skradzionego towaru to ponad 1250 zł. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek  funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku zostali wezwani do jednej z placówek handlowych, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu pracownik wskazał im mężczyznę, którego chwilę wcześniej ujął. Nowodworzanin wspólnie z kolegą zapakowali do toreb artykuły spożywcze, a następnie wyszli z nimi przez drzwi wejściowe sklepu. Wszystko zostało zarejestrowane na kamerach monitoringu. Nie uszło to również uwadze pracownika ochrony, który wybiegł za mężczyznami i ujął jednego z nich przed sklepem. Następnie o wszystkim powiadomił policję. Towar o wartości ponad 1250 złotych został odebrany. Zgłaszający poinformował także policjantów o możliwości popełnienia kradzieży przez drugiego z mężczyzn, który się oddalił. Zatrzymany 50- latek trafił do policyjnego aresztu.

Podczas dalszych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego zebrali i przeanalizowali monitoring ze sklepu, gdzie zatrzymany robił zakupy. Szybko ustalili, kim jest drugi mężczyzna i następnego dnia zatrzymali dobrze im znanego 41- letniego nowodworzanina.

50- latek i jego 41- letni kolega usłyszeli zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 1250 złotych. Za popełnione przestępstwo każdemu z mężczyzn grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

 

podkom. Joanna Wielocha/mg

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym