We wtorek przed godz. 21:00 na terenie gminy Pomiechówek doszło do kolizji. Okazało się, że sprawcą jest pijany kierowca opla. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. 32- latek został zatrzymany. Nie posiadał prawa jazdy, a pojazd, który się poruszał nie miał ubezpieczenia. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierującego, zdecyduje teraz sąd.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło wieczorem 22 sierpnia 2023 r., na terenie pomiechowskiej gminy. Naocznym świadkiem zdarzenia był emerytowny funkcjonariusz nowodworskiej komendy, który o wszystkim powiadomił służby.

Przed godz. 21:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadący od strony Janowa opel, na łuku drogi w miejscowości Wymysły, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.

Policjanci drogówki zastali w aucie pasażerkę oraz 32- letniego kierowcę. Od razu wyczuli od tej dwójki alkohol. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy. Kierowca opla wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Kłopoty 32- latka dopiero się zaczęły. Mundurowi po sprawdzeniu w systemie ustalili, że obywatel Ukrainy w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, a auto, którym się porusza nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a opel został odholowany na parking depozytowy.

32- latka funkcjonariusze zatrzymali. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty. 40- letnia pasażerka, która również była pijana, została przez mundurowych opiekuńczo doprowadzona do jednostki policji, w celu wytrzeźwienia.

Nieopowiedzialny kierujący usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji, kierowanie bez wymaganych uprawnień i brak ubezpieczenia pojazdu.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze. To wciąż pojawiający się problem. Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolności koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź ostrożny!

 

podkom. Joanna Wielocha

 

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym