Nowodworscy policjanci nie zwalniają tempa. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu udało się namierzyć kolejnych poszukiwanych. Cała czwórka ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

18 sierpnia br. dzielnicowy z Nowego Dworu Mazowieckiego wylegitymował 25- latka. Podczas interwencji ujawnił, że mężczyzna jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu obywatela Ukrainy, a dodatkowo o doprowadzeniu go do aresztu. Mężczyzna nie uiścił w terminie grzywny, którą sąd zamienił na karę pozbawienia wolności. Na miejscu 25- latek opłacił grzywnę, za popełnione wcześniej wykroczenie, prowadzenia pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień. Po wykonaniu czynności został przez dzielnicowego zwolniony.

W sobotę pomiechowski dzielnicowy ustalił, gdzie przebywa poszukiwany 25- latek. Mężczyzna również nie opłacił w terminie nałożonej na niego grzywny i zgodnie z nakazem doprowadzenia, wydanym przez nowodworski sąd, do odbycia miał karę 20 dni pozbawienia wolności. 25- latek wpłacił zaległą grzywnę, w związku z czym policjanci odstąpili od doprowadzenia go do aresztu.

21 sierpnia 2023 r. kolejnego poszukiwanego ujawnił dzielnicowy z nasielskiego komisariatu. 45- latek z Nasielska do odbycia miał karę 27 dni pozbawienia wolności, za nałożoną na niego wcześniej grzywnę. Mężczyzna natychmiast opłacił zaległą karę i po sporządzeniu dokumentacji został przez funkcjonariusza zwolniony, unikając tym samym aresztu.

Wczoraj mundurowi z nowodworskiej prewencji ustalili, gdzie przebywa poszukiwana 22- latka. Okazało się, że młoda kobieta do odbycia ma karę 7 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego została zatrzymana przez policjantow i trafiła do jednostki penitencjarnej.

 

podkom. Joanna Wielocha