Policjanci z Pomiechówka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 26-latek ranił nożem członka swojej rodziny, czym spowodował u mężczyzny poważne obrażenia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pułtusku zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Zdarzenie miało miejsce nocą z 17/18 sierpnia 2023 r. na terenie Nasielska. W jednym z domów doszło do awantury pomiędzy dwoma spokrewnionymi ze sobą mężczyznami. W pewnym momencie 26-latek wziął do ręki nóż kuchenny i zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów w okolice międzyżebrza, przedramię i głowę. Po całym zajściu uciekł. Był pijany.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku. Udzielili oni pierwszej pomocy przedmedycznej rannemu mężczyźnie, który następnie został przestransportowany do szpitala.

W działania włączyli się policjanci z Pomiechówka. W trakcie poszukiwań, na jednej z ulic w Nasielsku, zauważyli podejrzanego 26-latka. Błyskawiczna akcja mundurowych zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który noc spędził w policyjny areszcie.

Funkcjonariusze z nasielskiej grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny na miejscu zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Zabezpieczyli także nóż, którym posłużył się sprawca.

W sobotę policjanci prewencji doprowadzili podejrzanego  do Prokuratury Rejonowej w Pułtusku. Tam na podstawie zebranego procesowo materiału dowodowego 26-latek usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażajacej życiu.

Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym, nasielszczaninowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

 

podkom. Joanna Wielocha/bś