Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie odwiedzili w tym tygodniu Szkołę Podstawową w Cząstkowie Mazowieckim. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią oraz zachowaniu ostrożności podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, szczególnie w okresie wakacyjnym. Przybliżyli również najmłodszym specyfikę zawodu policjanta.

We wtorek 16 maja 2023 roku, czosnowscy dzielnicowi przeprowadzili prelekcję z uczniami Szkoły Podstawowej im. Prezydenta Gabriela Narutowicza w Cząstkowie Mazowieckim. Tym razem asp. Kamil Maciejko i asp. Zbigniew Trąbiński odwiedzili klasy III i IV. Policjanci opowiedzieli dzieciom biorącym udział w zajęciach o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Zwrócili również także uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas pobytu w szkole i poza nią.

Podczas zajęć dzielnicowi przypomnieli uczestnikom numer alarmowy 112, w jakich sytuacjach należy z niego korzystać oraz informacje, które trzeba przekazać dyspozytorowi. Funkcjonariusze zwrócili ponadto uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w czasie wypoczynku na świeżym powietrzu, nad wodą, szczególnie w okresie wakacyjno- letnim.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w przeprowadzonych przez mundurowych zajęciach.

 

podkom. Joanna Wielocha

  • dzielnicowy na spotkaniu w szkole
    dzielnicowy na spotkaniu w szkole