Jakie są skuteczne zabiegi na cellulit?

Zabiegi na cellulit są nowoczesną metodą walki z tak zwaną pomarańczową skórką. Gdy wszystkie „domowe” sposoby zawodzą, warto pomyśleć właśnie o nich. Co powinniśmy wiedzieć o tych procedurach? W jaki sposób pozbywając się nieprzyjemnych defektów ciał? Jakie są najlepsze zabiegi na cellulit?

Czy warto zdecydować się na zabieg?

Cellulit jest dla wielu osób wstydliwym defektem, niepozwalającym na korzystanie z życia w pełni.

Odpowiednia dieta, ćwiczenia oraz pielęgnacja nie zawsze są skuteczne - warto więc pomyśleć o zabiegu, który je wspomoże, a przede wszystkim, da wyraźne efekty.

Wiele kobiet zastanawia się, czy istnieją skuteczne zabiegi na cellulit. Profesjonalnie wykonane i odpowiednio dobrane, zabiegi kosmetologiczne są najbardziej efektywną metodą na walkę z pomarańczową skórką. Większość zabiegów jest bezbolesna lub mało bolesna. Rutyna przygotowująca i zalecenia po procedurach nie są restrykcyjne, nie zajmą więcej czasu niż standardowa pielęgnacja” - mówi kosmetolog Natalia Cholak z Clinica Cosmetologica.

Zabiegi antycellulitowe mogą więc w stosunkowo łatwy sposób pomóc pozbyć się uciążliwego kompleksu a tym samym realnie poprawić jakość życia.

Rodzaje zabiegów na cellulit

Poniższa znajduje się lista, która zawiera tylko i wyłącznie najlepsze zabiegi na cellulit.

 • Zasysanie skóry – endermologia . Specjalne głowice poddają skórę rolowaniu oraz zasysaniu. Nie tylko usuwają cellulit i rozstępy, ale również modeluje sylwetkę.
  Zasysanie odczuwalne jest jak intensywny masaż. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się siniaki oraz miejscowa nadwrażliwość. Zazwyczaj wykonuje się je 2 razy w tygodniu nawet przez 1,5 miesiąca.
 • Fale radiowe. Fale radiowe mają za zadanie podgrzać tkanki skórne, zagęszczając przy tym włókna kolagenu. Skóra staje się zatem napięta, a grudki cellulitu zostają rozbite. Oprócz tego można spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej. Procedura jest bezbolesna. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona oraz opuchnięta. Standardowe serie składają się z 8 zabiegów (dokładna liczba jest jednak uzależniona od stanu skóry oraz jej podatności).
 • Kriolipoliza. Metoda bazuje na chłodzeniu podskórnej warstwy lipidowej. Zabija komórki tłuszczowe, ale nie uszkadza reszty tkanek. Zabieg może powodować lekki ból oraz chwilowe zaburzenia czucia. Kriolipolizę wykonuje się tylko 1-3 razy.
 • Mezoterapia. Za pomocą igieł w głębsze tkanki wprowadzane są odpowiednie substancje skutecznie ujędrniające skórę. Przed mezoterapią nie należy przyjmować antybiotyków ani się opalać. Po zabiegu można doświadczyć niewielkich śladów po wkłuciu, miejscowych obrzęków oraz uczucia rozpierania. Zalecane są przynajmniej 3-4 serie nakłuwania.

Po wszystkich z wymienionych wyżej zabiegów na cellulit należy zadbać o odpowiednie nawodnienie oraz stosować wskazane kremy antycellulitowe/ujędrniające. Jest to bowiem podstawa pielęgnacji po procedurze. Do kilku dni po zabiegu nie powinno się brać gorących kąpieli. Przez kilka tygodni nie należy natomiast korzystać z saun i basenów ani wystawiać skóry na bezpośrednie działanie słońca. Więcej informacji o zabiegach znajdziesz na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/cellulit/

Przeciwwskazania do zabiegów na cellulit

Najczęstszymi ograniczeniami, które nie pozwalają na zabiegi na cellulit, są:

 • stany zapalne i infekcje;
 • nowotwory;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroby serca, nerek i wątroby;
 • cukrzyca;
 • epilepsja;
 • przyjmowane leki przeciwzakrzepowe.

Warto wspomnieć, że w Clinica Cosmetologica przed zabiegami dostępne są darmowe konsultacje z kosmetologiem. Dokładnie omawia się na nich ewentualne przeciwwskazania. Pozwalają także określić jaki zabieg na cellulit będzie dla nas najlepszy (najskuteczniejszy). Specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Gdzie wykonać zabieg na cellulit?

Miejsc zajmujących się tego typu zabiegami na cellulit jest dużo w całej Polsce. Przed podjęciem decyzji warto zainteresować się doświadczeniem danej placówki. Clinica Cosmetologica (Gdańsk i Gdynia) jest miejscem, które specjalizuje się w zabiegach na cellulit. Na miejscu pracuje wyszkolona kadra i dostępny jest szereg specjalistycznych urządzeń. Przed rozpoczęciem serii należy stawić się na darmowych konsultacjach. Kosmetologiczne zabiegi na cellulit są świetnym sposobem na walkę z naszym przeciwnikiem.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607