Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie odwiedzili seniorów z gminy Leoncin. Wiodącym tematem były oszustwa dokonywane metodami na tzw. wnuczka czy funkcjonariusza Policji. Uczestnicy spotkania wysłuchali cennych rad dzielnicowego, które pomogą im zapobiec zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się na co dzień.

23 lutego 2023 r. w domu seniora "Senior Wigor" w Leoncinie, czosnowscy funkcjonariusze przeprowadzili spotkanie edukacyjno- profilaktyczne z seniorami. Podczas prelekcji, którą poprowadził dzielnicowy asp. Kamil Maciejko osoby starsze dowiedziały się o problematyce dotyczącej bezpieczeństwa.

Głównym tematem było uczulenie osób starszych, na co powinni zwracać uwagę by nie stać się ofiarą oszustów, działających metodami na tzw. wnuczka czy funkcjonariusza Policji. Mundurowi przekazali seniorom sposoby działania sprawców, wskazali zagrożenia oraz poinformowali co należy zrobić w przypadku, gdyby ktoś próbował ich oszukać.

Funkcjonariusze nie zapomnieli też o bardzo ważnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Podkreślali jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe noszone przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie teraz, gdy wcześnie zapada zmrok.

 

podkom. Joanna Wielocha