Zakroczymscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia na terenie tzw."strefy aktywnej", należącej do Szkoły Podstawowej. 20- latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

Do Posterunku Policji w Zakroczymiu wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu mienia, dokonanym na terenie tzw. "strefy aktywnej", należącej do Szkoły Postawowej im. Pomnik Wzięczności w Zakroczymiu. Okazało się, że w weekend kiedy placówka była zamknięta, doszło tam do połamania pergoli oraz roślin, wyłamania palików podtrzymujących drzewka, rozrzucenia koszy na śmieci oraz pozostawienia potłuczonych, szklanych butelek.
Dzięki wnikliwej pracy zakroczymskich mundurowych oraz zabezpieczonemu monitoringu, szybko udało się ustalić sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim dobrze znany policjantom 20- letni mieszkaniec gminy Zakroczym.

Mężczyzna tłumaczył swoje postępowanie zbyt dużą ilością wypitego tego dnia alkoholu. Usłyszał już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze.

 

podkom. Joanna Wielocha