Jak często odwiedzać groomera?

Aby sierść Twojego pupila zawsze była zadbana i wypielęgnowana, regularnie o nią dbaj. Samodzielnie może to być trudne, dlatego postaw na sprawdzonego groomera. Niektóre rasy wymagają częstszych wizyt w salonie psiej piękności, inne - rzadszych. Jak często zatem odwiedzać salon groomerski? 

Jak groomer zadba o sierść Twojego psa?

Do kompetencji groomera należy nie tylko strzyżenie i trymowanie psów. Zakres jego usług jest o wiele szerszy. Zawsze wybieraj sprawdzonego specjalistę, tak, aby Twój pupil był w dobrych rękach Psi fryzjer z Wyszkowa zadba o futerko Twojego ulubieńca, a dodatkowo wykona zabiegi pielęgnacyjne takie jak: obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, oczu i zębów. 

Nie próbuj samodzielnie strzyc i trymować psa, chyba że masz odpowiednią wiedzę i umiejętności. W przeciwnym razie możesz swojemu pupilowi wyrządzić krzywdę. 

Kiedy iść z psem do groomera?

Właściciele ras psów długowłosych powinni odwiedzać groomera regularnie, czyli kilka razy w roku. Inaczej wygląda kwestia psów wystawowych wymagających stałej pielęgnacji i strzyżenia. Istnieją też konkretne wymagania co do fryzury takiego czworonoga. 

Do groomera warto zaprowadzić swojego pupila latem, po to, aby nie uległ przegrzaniu. I dotyczy to nie tylko psów rasowych, ale także zwykłych kundelków z długą sierścią. Psi fryzjer tak skróci futerko, aby psu było lżej i nieco chłodniej. Takie podejście należy się nie tylko psim arystokratom. 

Stan sierści psa a wizyta u psiego fryzjera

Oczywiście zdarzają się także sytuacje ekstremalne, kiedy sierść psa jest bardzo zaniedbana i skołtuniona. Wtedy wizyta w salonie groomerskim jest wręcz obowiązkowa. W powstałych kołtunach mogą namnażać się grzyby, które mają negatywny wpływ na skórę zwierzęcia - prowadzą do podrażnień i chorób o podłożu bakteryjnym. 

Jeśli Twój pies ma alergię wizyta u psiego fryzjera raz na jakiś czas jest wskazana. specjalista dobierze odpowiednie kosmetyki i podpowie, jak dbać o futerko Twojego pupila.

Jak często odwiedzać groomera? 

Jeśli chodzi o samo strzyżenie, groomera warto regularnie odwiedzać co 2-3 miesiące. Systematyczne wizyty będą nie tylko korzystne dla stanu futerka, ale także pomogą Twojemu psu zachować estetyczny wygląd. 

Psy ras długowłosych

Pomyśl - dbasz o końcówki swoich włosów, przycinając je co kilka miesięcy. Sierść Twojego psa również się rozdwaja i strzępi, dlatego trzeba ją co jakiś czas skracać. Do tego celu groomer używa specjalnych nożyczek. 

Pamiętaj, że strzyżenie przywraca sierści schludny wygląd, a psu - dobre samopoczucie. W skołtunionym, przydługim futerku gromadzi się kurz i zanieczyszczenia.

Psy ras krótko- i szorstkowłosych

Myślisz, że skoro masz psa o krótkiej bądź szorstkiej sierści nie musisz odwiedzać groomera? Jesteś w błędzie! O takie futerko swojego pupila także musisz zadbać. Nie chodzi tu jednak o typowe strzyżenie, bo tego typu zabiegi zarezerwowane są dla ras długowłosych, ale o trymowanie, czyli pozbycie się „martwej” sierści. Psi fryzjer używa tu trymera. 

Salon groomerski odwiedzaj nie tylko po to, aby zafundować swojemu psu strzyżenie czy trymowanie. Od czasu do czasu oddaj swojego pupila w ręce specjalisty po to, aby go wykąpać. To mit, że psa kąpie się góra dwa razy do roku. Należy to robić tak często, jak jest to konieczne. 

Kiedy zauważysz, że Twojemu czworonożnemu przyjacielowi sierść wypada na potęgę, to znak, żeby udać się do groomera. Właściwe strzyżenie, trymowanie i kąpiel z użyciem bezpiecznych kosmetyków przywrócą futerku dobrą kondycję. I o to chodzi.