Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

27 kwietnia 2021 r. nowodworscy mundurowi na drogach naszego powiatu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Natomiast auto trzeciego mężczyzny, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu zapaliło się.

We wtorek przed godz. 18:00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego udali się do miejscowości Kazuń Bielany, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Na miejscu okazało się, że kierujący rometem 30-latek z Kazunia Polskiego, nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Podczas hamowania stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię.

Mundurowi poddali go badaniu stanu trzeźwości, gdzie okazało się, że jest on kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna trafił do szpitala, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia po godz. 14:00 czosnowscy mundurowi podjęli interwencję w Nowym Wilkowie. Ich uwagę zwrócił opel, którego kierujący mógł być pijany. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od siedzącego za kierownicą 45-latka alkohol. Przeprowadzone badanie rozwiało ich wszelkie wątpliwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Leoncin w organizmie ma 1,6 promila alkoholu.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat więzienia.

We wtorkowe popołudnie na drodze nr 62 doszło do kolejnego zdarzenia. Policjanci nowodworskiej drogówki zostali zadsysponowani na interwencję, gdzie według zgłoszenia auto stanęło w płomieniach. Natychmiast udali się we wskazany rejon i na wysokości lotniska zauważyli palący się samochód. Na szczęście kierujący nim 50-latek w porę opuścił pojazd. Mundurowi zadbali o zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa mężczyźnie.

Następnie funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem mężczyzny. Mieszkaniec powiatu płońskiego znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,22 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy. Odpowie również za wykroczenie.

 

st. asp. Joanna Wielocha