Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne dla zdrowia domowników?

Ozonowanie to coraz częściej wybierane rozwiązanie w walce z bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami. Szczególnie teraz – w czasach pandemii wywołanej przez koronawirusa - usługa ta zyskuje na popularności. Narosło wokół niej sporo mitów, dotyczących na przykład bezpieczeństwa tego gazu dla naszego zdrowia. Wyjaśniamy zatem, czy ozonowanie to zabieg bezpieczny dla domowników.

Co to jest ozonowanie i w czym pomaga?

Jest to profesjonalny zabieg polegający na rozpylaniu w pomieszczeniu ozonu – gazu o bardzo silnych właściwościach bakteriobójczych i oczyszczających. Ozonator rozbija cząsteczki tlenu, następnie łączy je z pełnymi jego cząsteczkami. W ten sposób powstaje ozon, czyli trójatomowa cząsteczka tlenu. Neutralizuje ona związek chemiczny lub pojedynczy pierwiastek, z którym się łączy. 

Ozonowanie mieszkania to dobry sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń, walkę z grzybem i pleśnią, a także na wyeliminowanie z pomieszczenia bakterii i wirusów, np. po chorobie. Badania naukowe potwierdziły, że właściwości bakteriobójcze ozonu są o wiele lepsze niż właściwości chloru, którego używamy na co dzień do dezynfekcji i pozbycia się bakterii. 

Nie powinno zatem dziwić, że usługa ozonowania coraz częściej pojawia się w ofercie specjalistycznych firm, zajmujących się dezynfekcją. Dobrym przykładem jest Patron Pest - profesjonalna firma oferująca ozonowanie pomieszczeń, między innymi w Kielcach.

Zabieg ten skutecznie poprawia jakość powietrza w oczyszczanych pomieszczeniach, świetnie radzi sobie z grzybami, pleśnią, roztoczami, pyłkami i innymi alergenami. Trwale eliminuje wszelkie drobnoustroje i związki chemiczne, które szkodliwie wpływają na nasze zdrowie. Ozonowanie pomieszczeń jest więc dobrym rozwiązaniem m.in.  dla alergików.

Usługa ozonowania – czy jest bezpieczna dla zdrowia? 

Ozonowanie powietrza w mieszkaniu jest usługą całkowicie bezpieczną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wpisuje w wyszukiwarkę internetową na przykład frazę ozonowanie Kielce. Ten gaz może mieć szkodliwe skutki dopiero po długotrwałym przebywaniu w miejscu, gdzie jego stężenie jest bardzo wysokie. 

Warto pamiętać też o tym, że trwałość ozonu jest bardzo niska, zatem nie należy obawiać się o bezpieczeństwo. Pomieszczenie, które zostało poddane ozonowaniu, trzeba wywietrzyć i już po ok. 30 minutach jest ono zdatne do użytkowania. Do przeprowadzania tego zabiegu używane są coraz nowocześniejsze generatory, które zapewniają wysoką skuteczność bez ryzyka zatrucia się. 

Ozonowanie i okolice

Coraz więcej osób prywatnych oraz firm poszukuje usługi ozonowania. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę aktualną sytuację i obawy związane z zakażeniem koronawirusem. Wiele ludzi zmaga się również z pleśnią w mieszkaniach oraz alergiami na wszelkiego typu pyłki – stąd też wzmożone zainteresowanie ozonowaniem. 

Warto jednak pamiętać, aby wykonanie usługi zlecić profesjonalistom, którzy naprawdę wiedzą, jak przeprowadzać ten zabieg fachowo. Daje to gwarancję bezpieczeństwa dla zdrowia domowników oraz roślin i zwierząt, które także nie powinny przebywać w pomieszczeniu podczas ozonowania.