Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Jak posprzątać po remoncie?

Samo zaplanowanie remontu, dobranie odpowiedniej ekipy remontowej i zadbanie o zakup materiałów to spore wyzwanie organizacyjne. Jednak już po samym wykonaniu remontu to nie koniec obowiązków. Potrzebne jest zadbanie także o pozbycie się gruzu i innych odpadów po zakończeniu prac remontowych. Popularnością pod tym względem cieszy się usługa wywozu śmieci przez wyspecjalizowane firmy. Działa to w prosty sposób – pod wybrany adres jest dowożony kontener na gruz Nowy Dwór Mazowiecki a następnie po określonej ilości dni przyjeżdża samochód, który odbiera kontener wraz ze znajdującymi się tam odpadami pobudowanymi lub poremontowymi.

Zabezpiecz mieszkanie dużo wcześniej

Kurz i pył powstaje w trakcie remontu i dlatego wyzwaniem dla właściciela mieszkania lub domu jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń przed dostaniem się tam tego typu zanieczyszczeń. W ten sposób po zakończonym remoncie będzie nam łatwiej wysprzątać poszczególne pokoje. Gdy ekipa remontowa zakończy definitywnie wszystkie prace można przystąpić do usuwania zabezpieczeń nałożonych na meble, podłogi, ściany, okna, sprzęty i inne obiekty. W trakcie tych czynności z pewnością nazbiera się sporo gruzu i innych odpadów, które możemy wygodnie się pozbyć do dostarczonego wcześniej kontenera. To w jaki sposób zabezpieczymy poszczególne pokoje ułatwi nam końcowy etap czyszczenia.

Segregacja śmieci

Niezbędne będzie zadbanie o właściwą segregację śmieci po wykonaniu remontu. Gruz możemy gromadzić do specjalnego kontenera lub skorzystać z tak zwanych worków typu „big bag”. Odpady wielkogabarytowe można przeznaczyć na wywóz na PSZOK lub tutaj również skorzystać z rozwiązania prywatnej firmy zajmującej się odbiorem tego typu odpadów. Jeśli opadów jest mało to z powodzeniem możemy je oddać do pojemników, które są zabierane regularnie przez firmę zajmującą się odbiorem odpadów. Należy jednak przy tym zwrócić szczególną uwagę na to, aby dany rodzaj śmieci trafił do odpowiednich pojemników.

Gruntowne czyszczenie

Nawet jeśli właściwie zabezpieczyliśmy pomieszczenia to i tak będzie konieczność ich gruntownego wyczyszczenia. Najlepiej do tego celu użyć odkurzacza przemysłowego i odpowiednich detergentów do czyszczenia powierzchni takich jak podłogi lub ściany. Czasem wystarczy zwykły mop i ścierka, a niekiedy trzeba będzie sięgnąć po specjalistyczne środki lub rozpuszczalniki usuwające na przykład ślady po farbach. Taka praca jest szczególnie uciążliwa na powierzchniach takich jak szyby okienne. Jednak po wielu spędzonych chwilach ze ścierką w dłoni będzie można cieszyć się czystym i przyjemnie pachnącym mieszkaniem.