Jak przygotować się na remont w mieszkaniu?

Remont to bez wątpienia spore wyzwanie, szczególnie dla osób dzielących ten sam budynek z innymi osobami zamieszkującymi to miejsce. Własna posesja lub chociażby prywatny ogród może zagwarantować nam miejsce w którym jesteśmy w stanie składować wszelkiego typu odpady, aby następnie zamówić do nich wywóz gruzu Nowy Dwór Mazowiecki. Jeśli jednak posiadamy mieszkanie to już samym sporym wyzwaniem będzie odpowiednie zaplanowanie nie tylko remontu, ale również miejsca na gruz. Jak przygotować się do takiej sytuacji?

Zabezpiecz mieszkanie

Małe mieszkanie to zwykle konieczność przeprowadzki na pewien czas w inne miejsce w chwili, gdy będzie toczył się remont. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli mieszkań decyduje się na remont, a sami wyjeżdżają na wakacje, zostawiając mieszkanie pod opieką sąsiadów lub znajomych. Przed samym remontem konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie wnętrza mieszkania, a więc mebli i innych sprzętów, a także podłóg, ścian, drzwi i innych. Zwykle wystarczającą ochroną może być po prostu zwykła folia malarska, mocno trzymająca taśma i stare kartony rozłożone na podłodze.

Zadbaj o wywóz gruzu

W trakcie remontu powstaną odpady i gruz. Jeśli nie mamy pewności ile tego będzie to po prostu warto zapytać osób z ekipy remontowej o poradę w tej materii. Pomogą oszacować ilość metrów sześciennych gruzu, a tym samym będziemy w stanie zamówić odpowiednio pojemny kontener do składowania tego typu odpadów. Co jeśli nie mamy miejsca na postawienie kontenera? Najprostszym rozwiązaniem jest zwrócenie się z prośbą do osoby, która dysponuje tego typu terenem i może użyczyć miejsce na składowanie kontenera na kilka dni. Bardziej skomplikowaną kwestią jest zwrócenie się do urzędu miasta lub gminy z prośbą o płatne użyczenie pasa ruchu drogowego w celu tymczasowego postoju kontenera. Warto zrobić to dużo wcześniej, bo urzędnicy dysponują określoną ilością dni na odpowiedź, a w przypadku braku zgodny właściciel będzie musiał mieć czas, aby się odwołać lub znaleźć inne rozwiązanie.

Zamówienie materiałów na remont

W zależności od rodzaju umowy z ekipą remontową może być konieczne to, że sam zleceniodawca remontu musi zakupić odpowiednie materiały. Na taki krok warto zdecydować się dużo wcześniej, aby przed samym remontem nie okazało się, że w sklepie brakuje na przykład paneli, kafelków lub innych materiałów bez których remont może utkwić w martwym punkcie. Konieczne będzie wygospodarowanie miejsca na przechowywanie tego typu materiałów lub po prostu czasowe wynajęcie garażu nieopodal mieszkania.