Praca na roli to niezwykle odpowiedzialne i niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniego sprzętu. O ile wybór opon do samochodu osobowego nie stanowi większego problemu, o tyle zakup do ciągników rolniczych może stanowić prawdziwe wyzwanie. Prawidłowo wybrane koła do traktorów odpowiadają za komfort i bezpieczeństwo pracy. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby zamówić idealnie pasujące koła odznaczające się najwyższą jakością wykonania.

Odpowiedzialne zadanie prawidłowego doboru kół

Osoby nie zajmujące się codziennie pracą w polu nawet nie zdają sobie sprawy, jak trudnym i odpowiedzialnym zadaniem jest zakup kół rolniczych. Odpowiednie dostosowanie opon ma wpływ na pracę całego ciągnika rolniczego. Rozmiar opon wpływa na przełożenie mocy, a zatem, na swobodę poruszania się w trudnych warunkach, przyczepność oraz efektywność pracy. Istotną rolę pełni także bieżnik, który musi być dostosowany do specyfiki wykonywanej pracy. Nieco inaczej prezentują się opony leśne, a inaczej opony do pracy w nierównym polu. Te wszystkie czynniki muszą zostać uwzględnione, aby rolnik mógł liczyć na komfortową i bezpieczną pracę na roli.

Gdzie szukać pomocy przy wyborze odpowiednich kół?

Ciągniki rolnicze, podobnie jak samochody osobowe, podlegają regularnym badaniom technicznym. Takie badanie jest świetną okazją, aby zdobyć informację na temat posiadanych przez nas kół. Specjalista wie, jak rozczytać wszystkie oznaczenia, które następnie będą naszym drogowskazem przy zakupach internetowych. Doradztwo jest niezwykle istotne przy konkretnych maszynach, np. gdy wybieramy opony do rozrzutnika lub kombajnu.

Gdzie możesz kupić wysokiej jakości koła do traktorów?

Cennym źródłem informacji jest również sam Internet, w którym znajdziemy rozbudowane poradniki instruujące nas w aspekcie wyboru dobrych opon rolniczych. Dostępne są specjalne tabele, które informują, jaka opona traktor najlepiej sprawdzi się przy modelu naszego ciągnika rolniczego. Zawsze możemy także posiłkować się opiniami innych klientów. Na forach internetowych często możemy liczyć na pomoc innych osób, dla których praca na roli przy wykorzystaniu różnych maszyn to codzienność.

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście odpowiedni rozmiar opon, który wpływa na trakcję i pracę całego traktora. W oznaczeniach znajdziemy informację o średnicy opony, wysokości profilu, a także typie posiadanej przez nas opony. Przy wyborze koła do traktorów zwykle stosuje się dwa rodzaje opon: diagonalne lub radialne. W wielu aspektach wygrywa opona radialna, która wolniej się zużywa, oferuje większą przyczepność, a także mniejszy opór co wpływa na niższe zużycie paliwa. Opony diagonalne są natomiast bardziej oporne na uszkodzenia, co sprawdza się w przypadku ciągników rolniczych służących do pracy w ekstremalnych warunkach.

Gdzie zamówisz odpowiednie koła rolnicze?

W dobie XXI wieku najczęściej wybieramy oczywiście zakupy internetowe. W ten sposób uzyskujemy dostęp do niezliczonej liczby producentów oraz modeli kół. No właśnie, bogactwo wyboru sprawia, że czasami z dużym trudem przychodzi nam podjęcie decyzji. W związku z tym, możemy skorzystać z pomocy specjalistycznego sklepu online, takiego jak np. Bohnenkamp. W tym miejscu możemy liczyć na koła i opony dobrane na indywidualne zamówienie każdego klienta. Ponadto, firma zajmuje się także produkcją, dzięki czemu, w pełnej ofercie każdy rolnik znajdzie coś dla siebie. Wybór odpowiednich kół ułatwia nam również specjalistyczne doradztwo.