Przedszkole przyszłości to określenie, które coraz częściej pada w kontekście najmłodszych. To placówka, która oferuje najwyższy standard usług, będąc jednocześnie przygotowaną na różne problemy związane z rozwojem dzieci. Mówi się tak również na placówki, które zatrudniają sztab specjalistów, wśród których najważniejszy jest często psycholog – dlaczego jego rola jest tak ważna? I czy warto postawić na prywatne przedszkole na Wilanowie, które zatrudnia takiego specjalistę? Sprawdźmy!

Prywatne przedszkole na Wilanowie – dlaczego współpracuje z psychologiem?

Przedszkole prywatne na Wilanowie a praca psychologa

Rola psychologa odgrywa w dzisiejszych czasach coraz większą rolę – ludzie zdają sobie sprawę z tego, że w ich problemach może pomóc specjalista i nie wstydzą się uczęszczać na terapię. Czy w takim razie psycholog pomoże również dziecku? Jak najbardziej! Okazuje się bowiem, że rozstanie dziecka z rodzicami bywa często bardzo stresujące i może spowodować, że maluch nie będzie w stanie odnaleźć się wśród rówieśników. Przedszkole prywatne Wilanów zatrudniając psychologa, chce jak najbardziej ograniczyć stres dziecka i możliwie jak najszybciej dostosować go do nowych, nieznanych przez nie dotąd warunków.

Psycholog ma za zadanie obserwować najmłodszych podopiecznych i zwracać uwagę na to, jak się zachowują. Jeżeli są wśród nich osoby agresywne, wycofane, zbyt nieśmiałe czy wykazujące jakiekolwiek inne problemy, być może niezbędna okaże się interwencja. W niepublicznych przedszkolach – czy to w Warszawie, czy jakimkolwiek innym mieście – rola psychologa jest więc bardzo duża. Dzięki niemu możliwe jest dostrzeżenie problemów rozwojowych czy psychologicznych dziecka na różnych płaszczyznach oraz ich eliminowanie.

Co niezwykle ważne – psycholog dziecięcy pracuje z każdym maluchem indywidualnie. Pomaga mu w zrozumieniu nowej sytuacji, zwraca uwagę na jego problem, a dzięki regularnej pracy, ma możliwość zwalczenia tego problemu. Jest to więc praca niezwykle ważna – stanowi formę wychowania dziecka, przy wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Z usług psychologa powinno korzystać każde prywatne przedszkole, jednak nie wszystkie są w stanie to zapewnić.

Czym jeszcze zajmuje się psycholog w przedszkolu prywatnym na Wilanowie?

  • Organizuje specjalne zajęcia, dzięki którym dziecko ma możliwość lepszego poznania nowego miejsca i oswojenia się z nim – możliwe jest to zarówno dla większej grupy osób, jak również indywidualnie, dla jednego dziecka.

  • Organizuje zajęcia na konkretny temat – zarówno z własnej inicjatywy, jak również na prośbę rodzica. Dzięki temu może pracować z dziećmi pod różnym kątem, np. ich inteligencji emocjonalnej.

  • Pomaga w rozwiązywaniu różnorodnych problemów psychologicznych dziecka, które może być wycofane, agresywne czy przesadnie nieśmiałe – w ten sposób jest w stanie pomóc nie tylko swojemu podopiecznemu, ale również jego rodzicom.

  • Przygotowuje dziecko do dalszej edukacji i jest w stanie sprawdzić, czy maluch jest gotowy do postawienia kolejnych kroków w zakresie nauczania.

Czy warto wybierać przedszkola prywatne, zatrudniające psychologa?

Jak najbardziej, ponieważ jego specjalistyczna wiedza może okazać się niezwykle pomocna w pracy nad rozwojem oraz inteligencją emocjonalną dziecka. Psycholog, pracujący np. w Baby English Academy, będzie dużym wsparciem zarówno dla dziecka, jak również jego rodziców. Warto pamiętać, że chcąc posłać malucha do przedszkola przyszłości w Warszawie, warto także stawiać na placówki zatrudniające innych specjalistów (np. terapeutów integracji sensorycznej czy logopedów) i przedszkole językowe, dzięki któremu maluch będzie również uczył się angielskiego.