Ściana LED – efektowna reklama do każdej przestrzeni

Ekrany LED pozwalają na stworzenie dowolnych rozmiarów ściany LED, na której można wyświetlać materiały reklamowe w przestrzeni publicznej. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie uwagi odbiorców – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Ekran LED – nowoczesna reklama, która pozwoli wyróżnić się wśród konkurencji

W przestrzeni miejskiej, a także w centrach handlowych i innego typu obiektach użyteczności publicznej, reklamy znajdują się na porządku dziennym. Z tego względu coraz trudniej przykuć swoimi treściami uwagę odbiorców, przyzwyczajonych do oglądania różnego typu materiałów promocyjnych. Rozwiązaniem jest ściana LED, czyli złożona z wielu połączonych ze sobą ekranów instalacja audiowizualna, która pozwala wyświetlać filmy lub grafiki na bardzo dużej powierzchni. Niezawodnie przyciąga wzrok, skutecznie promując daną markę i stanowiąc bardzo efektowny nośnik reklamowy.

Ściana ledowa może być zamieszczona zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, przyciągając codziennie wzrok tysięcy przechodniów. Duży ekran może być widoczny z daleka, stanowiąc nośnik o bardzo dużym zasięgu. Wybór odpowiednich ekranów LED, z których zostanie wykonana ściana wizyjna, pozwala na uzyskanie obrazu o doskonałej wyrazistości, nawet w pełnym słońcu, dzięki czemu takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się na świeżym powietrzu.

Czym charakteryzują się ekrany LED?

Ściany ledowe są wykonywane z wielu połączonych ze sobą ekranów LED. Są to specjalne moduły, opierające się na diodach elektroluminescencyjnych. Mogą mieć różną rozdzielczość, która jest zależna od ilości i wielkości diod na danej powierzchni. Posiadają wiele zalet, szczególnie w zestawieniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, pozwalają bowiem na o wiele większą dowolność w budowaniu instalacji audiowizualnej oraz zapewniają świetną jakość obrazu. Można ze sobą zestawiać dowolną ilość modułów, tworząc przy tym jednolity ekran bez widocznych łączeń. Ponadto, diody zapewniają bardzo dobry kontrast i wyrazistość kolorów, co znacząco wpływa na jakość obrazu i sprawia, że jest on doskonale widoczny nawet przy największych instalacjach.

Zaletą ścian LED jest również ich wytrzymałość – charakteryzuje je długa żywotność, a w razie potrzeby ich serwis jest bardzo tani, dzięki czemu są wyjątkowo opłacalnym rozwiązaniem. Dodatkowo nie sprawiają trudności przy montażu i pozwalają na stworzenie spersonalizowanych instalacji audiowizualnych, odpowiadających wielkością i kształtem dowolnemu projektowi klienta. Można zamontować je na różne sposoby, np. przytwierdzając do ściany lub wbudowując w nią, a także opierając na konstrukcji przymocowanej do podłogi. Możliwy jest także montaż na zewnątrz, na specjalnej konstrukcji odpornej na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowo dostępne są również mobilne wersje, oparte o ruchomą konstrukcję podłogową – dzięki takiej opcji można wykorzystać ścianę LED na weselu lub innych wydarzeniach okazjonalnych.

Jak zamówić ściany LED?

Ekrany ledowe, z których można stworzyć ścianę LED, zazwyczaj są wyceniane indywidualnie – wynika to z elastyczności usługi, pozwalającej na wykonanie instalacji audiowizualnej dowolnego rozmiaru i kształtu. Moduły występują także w różnej rozdzielczości, której wybór ma znaczenie dla odbioru obrazu – przykładowo, ściany wizyjne znajdujące się blisko odbiorcy, powinny posiadać moduły o wysokiej rozdzielczości, natomiast przy ekranach znajdujących się w większej odległości – np. na podwyższeniu – można zastosować modele o mniejszej liczbie diod. Ekrany można zamówić w firmach specjalizujących się w wyposażeniu audiowizualnym – warto zapytać fachowców, jakie moduły sprawdzą się najlepiej w danej sytuacji.