Znęcał się nad nieporadną żoną - 67-latek trafił na trzy miesiące do aresztu

Policjanci odizolowali mężczyznę i osadzili go w areszcie po zgłoszeniu przemocy w rodzinie. Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie, a sąd zastosował je na trzy miesiące.
67-latek od kilku lat miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, która była nieporadna ze względu na stan zdrowia. Według zgłoszeń, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, wyzywał kobietę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, poniżał ją, uderzał, ciągnął za włosy i popychał.
Pokrzywdzona wraz z córką zdecydowały się przerwać milczenie i opowiedziały o sytuacji policjantom. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali 67-latka w miejscu zamieszkania. Mężczyzna był nietrzeźwy i został osadzony w policyjnym areszcie.
Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie; sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na mocy art. 207 § 1a k.k. - kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny - podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
na podstawie: KPP.
Autor: krystian

