Piknik motocyklowy z udziałem policji zainaugurował sezon w Modlinie
W Nowym Dworze Mazowieckim zainaugurowano sezon motocyklowy. W niedzielę, 12 maja 2024 roku, na Torze Modlin odbył się piknik z udziałem policji, który przyciągnął licznych miłośników jednośladów. Wydarzenie to miało na celu nie tylko integrację społeczności motocyklowej, ale również edukację w zakresie bezpieczeństwa drogowego.
  1. Piknik motocyklowy był okazją do promocji bezpiecznej jazdy.
  2. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przypominali o zasadach bezpieczeństwa.
  3. Uczestnicy mogli zapoznać się z technikami policyjnymi i sprzętem.
  4. Wydarzenie podkreślało znaczenie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa drogowego.

Podczas tego wydarzenia, policjanci aktywnie włączyli się w role edukatorów. Kom. Sebastian Podgórski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, wraz z asystentem asp. szt. Piotrem Nurzyńskim, podkreślali konieczność stosowania kasków, odblasków oraz właściwego sygnalizowania manewrów. Ich zdaniem, każdy motocyklista powinien przestrzegać zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Wydarzenie było również okazją do zaprezentowania sprzętu używanego przez policję do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Uczestnicy mieli możliwość przetestowania swoich umiejętności na torze manewrowym, co było ważnym elementem praktycznej nauki.

Zgromadzenie miłośników motocykli na Torze Modlin pokazało, jak ważne jest budowanie świadomości społecznej wokół kwestii bezpieczeństwa. Inicjatywy takie jak ta odgrywają kluczową rolę w edukacji oraz promocji odpowiedzialnych zachowań, które mogą ratować życie.

Bezpieczeństwo na drodze to nie tylko przestrzeganie przepisów, ale też ciągłe przypominanie i edukacja wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tego rodzaju wydarzenia doskonale wpisują się w potrzeby i oczekiwania społeczności, jednocześnie kreując przestrzeń do nauki i zabawy.


Według informacji z: KPP